پایگاه تخصصی دانشجویان پرستاری و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) تهران

بسمه تعالی

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

قابل توجه داوطلبان علاقمند به انتخاب رشته – محل های دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در کنکور سراسری سال 1394 :  

 طبق اعلام سازمان سنجش داوطلبان متقاضی رشته های دارای شرایط خاص (منجمله دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج))، می بایست همزمان با پرینت کارت شرکت در آزمون نسبت به اعلام علاقمندی به گزینش در این دانشگاه، از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

شرايط و ضوابط دانشگاه علوم پزشکی بقيه‌الله(عج)

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ساعت 18:45  توسط نویسنده: امید نادمی  | 


برچسب‌ها: دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ساعت 11:35  توسط نویسنده: امید نادمی  | 


برچسب‌ها: دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۱۲ساعت 18:11  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

اساتید نمونه باز نشسته:

جناب آقای دکتر رضا صفی آریان

جناب آقای دکتر محسن امینی

سرکارخانم فرزانه ذیقیمت

جناب آقای سید داوود تدریسی

استاد نمونه دانشکده پزشکی(پایه):جناب آقای دکتر حسین بهادران

استاد نمونه دانشکده پزشکی(بالینی):سرکار خانم  دکتر  معصومه سعیدی

استاد نمونه دانشکده بهداشت:جناب آقای دکتر روح اله زابلی

استاد نمونه دانشکده پرستاری: جناب آقای دکتر امیر واحدیان

استاد نمونه پژوهشگاه: جناب آقای دکتر جعفر امانی

فرآیند منتخب وزارت بهداشت مرحله اول: جناب آقای دکتر ابوالفضل خوشی

فرآیند منتخب وزارت بهداشت مرحله اول:جناب آقای دکتر رمضانعلی عطایی

استاد مشاور نمونه دانشکده پزشکی: جناب آقای دکتر مجید ریاضی پور

استاد مشاور نمونه دانشکده بهداشت: جناب آقای دکتر حسین معصوم بیگی

استاد مشاور نمونه دانشکده پرستاری:سرکارخانم فریال خمسه

استاد مشاور نمونه پژوهشگاه: جناب آقای دکتر وحید سبحانی

مربی نمونه نمایندگی ولی فقیه: حجه الاسلام حسن راحمی

مربی نمونه نمایندگی ولی فقیه:حجه الاسلام حسین آهوپای

مربی نمونه نمایندگی ولی فقیه:حجه الاسلام سید مرتضی شریفی

مربی نمونه نمایندگی ولی فقیه:جناب آقای مجید خدایاری

مربی نمونه نمایندگی ولی فقیه:جناب آقای فرمان دلروز

مربی نمونه نمایندگی ولی فقیه:جناب آقای علی آبهشت

روابط عمومی دانشگاه

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۰۸ساعت 16:35  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/_DSC0723.jpg

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در آستانه فرا رسیدن 12 اردیبهشت سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه مراسم بزرگداشت مقام استاد با حضور دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر جعفر اصلانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، حجت الاسلام والمسلمین دهقانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و جمعی از مسئولین، اعضای هیئت علمی و دانشجویان این دانشگاه در سالن همایش های صدرا برگزار شد.

دکتر هاشمی در این همایش جهت‌گیری انقلاب اسلامی را حمایت از فقرا و مستضعفان عنوان و تصریح کرد: اهداف متعالی انقلاب اسلامی می بایست استمرار یابد؛ به ویژه حوزه بهداشت و درمان که از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به مشکلات بهداشتی و درمانی در شهرهای بزرگ و شهرهای مرزی گفت: بایستی تلاش کنیم برنامه های دولت و مجلس به سمت و سوی رفع مشکلات مردم فقیر و کم برخوردار سوق یابد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه سیاستمداران ما می بایست موضوع سلامت را که در رضایت اجتماعی نقش موثری دارد جدی بگیرند گفت: امنیت و سلامت دو حوزه مهمی هستند که به حمدالله امروز مورد اعتماد مردم و رضایت مندی جامعه قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه خرج کردن پول در حوزه آموزش و پرورش و بهداشت و درمان هزینه کردن نیست بلکه سرمایه گذاری است گفت: باید ساز و کاری اتخاذ شود که منابع پایدار به حوزه بهداشت و درمان آمده و به سلایق مختلف ارتباطی نداشته باشد.

دکتر هاشمی از نیروهای مسلح به عنوان فرصتی در حوزه بهداشت و درمان و سلامت مردم یاد کرد و اظهار داشت: در این حوزه نیز باید فضای کار برای آنها فراهم شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پایان از دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) به عنوان یکی از رویش‌های انقلاب یاد کرد و تصریح کرد: این دانشگاه با برخورداری اساتید برجسته و نسل جوان انقلابی به توفیقات ارزنده ای دست یافته و کمک شایانی را به حوزه درمانی کشور می کند.

حجت الاسلام و المسلمین دهقانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) نیز در این مراسم با اشاره به رسالت خطیر معلمان و اساتید گفت: در شرایطی که جوانان ما در معرض هجمه‌های گسترده فرهنگی و تبلیغاتی دشمنان قرار دارند اساتید و معلمان نقش مهمی را در تربیت جوانان و قرار دادن آنها در خیمه دین و فضائل انسانی و اخلاقی بر عهدا دارند.

هم چنین در این مراسم دکتر جعفر اصلانی گزارشی از روند اقدامات و فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) ارائه کرد.

در پایان این مراسم با حضور وزیر بهداشت جمعی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) مورد تقدیر قرار گرفتند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۰۸ساعت 16:32  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

صبح امروز از برترین‌های ششمین جشنواره علمی تحقیقاتی علوم پزشکی سپاه موسوم به جشنواره باقرالعلوم یادواره پورسینا با اهدای تندیس و لوح سپاس با حضور سردار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه و دکتر ملک زاده معاون تحقیقات وزارت بهداشت  قدردانی شد. 

 لیست برگزیدگان جشنواره

تندیس جشنواره و لوح یادبود و جایزه نفر اول رشته بالینی دانشگاه استاد دکتر سیدموید علویان

‏لوح یادبود بیشترین رشد علمی دکتر خدابخش احمدی نوده

لوح تقدیر و جایزه رتبه برگزیده علوم پایه دکتر مریم یعقوبی به دلیل بیشترین رشد علمی 

 لوح تقدیر و جایزه برگزیده هیئت علمی زیر 5 سال خدمت دکتر مریم ایمان

لوح تقدیر و جایزه مشترک به دکتر عباسعلی وفایی و دکتر مینو نوبهار

 مهندس علی آقا کثیری شرکت راز کیمیا از شرکت های دانش بنیان

 فرهنگستان علوم پزشکی  دکترسید محمد نبوی

 دانشجوی بسیجی پزشکی محمد سید رضوی زواره

 پزشک وظیفه نیروهای چهارگانه دکتر سروش امین الشریع


برچسب‌ها: جشنواره علمی تحقیقاتی علوم پزشکی سپاه
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۴/۰۲/۰۷ساعت 14:27  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

Untitled-2-1

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، دانشجویان بسیجی 15 دانشگاه سراسری کشور در نامه ای به دکتر روحانی ،بعنوان رییس دوره ای جنبش عدم تعهد از وی درخواست نمودند، هر چه سریع تر نسبت به ایجاد هماهنگی بین اعضای این جنبش به منظور اجماع بین المللی در حمایت همه جانبه از مردم مظلوم و انقلابی یمن و یافتن راه حلی برای پایان دادن به رنج های مردم بیگناه این کشور و محکومیت اقدام حاکمان رژیم سعودی؛ اقدام عاجل کند و دستگاه دیپلماسی کشور را مامور این امر مهم نماید.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

 بسمه تعالی

جناب آقای دکتر روحانی؛ ریاست محترم دوره ای جنبش عدم تعهد

با سلام 

چشمان بهت زده ی انسان قرن بیست و یکم شاهد از نیام برآمدن شمشیر عصبیت و ارتجاع توسط وهابیت آل سعود این فرزندان خلف ابوجهل و ابوسفیان است. جنایات کم سابقه ی روزهای اخیر که چهره ی کشور مظلوم یمن را به خون آغشته کرده، وجدان های بیدار در سراسر جهان را به تکاپو انداخته و افکار دغدغه مند جهانی را به فکر چاره جویی برای پایان دادن به این نسل کشی جنایتکارانه واداشته است. تصاویر کشتار زنان و کودکان بی دفاع یمنی اذهان مسلمانان را با خود به کوچه پس کوچه های تاریخ صدر اسلام می برد و همراه می کند با رنج هایی که مسلمانان مبارز آن دوران به جرم ابراز عقیده ی الهی شان تحمل می کردند. تصور زنان به خون غلتیده ی یمنی دل بی تاب انسان آزاده را همراه می کند با «سمیه» های صدر اسلام که برای دفاع از آزادگیشان جان خود را در طبق اخلاص قرار داده و خونشان را برای تقویت نهال مستحکم اسلام نثار کردند.

جنایات هولناکی که این روزها در یمن صورت می گیرد و مشاهده ی تصاویر دلخراش انبوه کودکان کشته ی یمنی بار دیگر ثابت می کند که حکام جنایت پیشه ی سعودی فرزندان به حق همان اعراب جاهلی هستند که کودکان بیگناه را به جرم جنسیت شان زنده به گور می کردند، همانان که خداوند بزرگ در قبال این اقدام شرم آورشان خطاب می کند: "بای ذنب قتلت".

نسل کشی مردم مظلوم یمن که تنها جرمشان انقلاب مشروع برای تعیین سرنوشت خود بوده است، توسط رژیم آل سعود که خود را عضو سازمان ملل متحد دانسته و لاجرم متعهد به رعایت قوانین بین المللی است در حالی صورت می گیرد که مغایرت آن با تمامی قوانین و معیارهای شناخته شده ی جهانی روشن تر از آن است که نیازی به ذکر آن باشد.

حکام آل سعود گمان می کنند که با انجام جنایت و به راه انداختن حمام خون می توانند فطرت الهی بیدار شده ی مسلمانان را بار دیگر به کمایی شیطانی بفرستند غافل از آنکه جریان قدرتمند بیداری اسلامی برای در هم کوبیدن کاخ ظالمان و دست نشاندگان شیطان در منطقه به حرکت درآمده و تا فروپاشی کامل آخرین پایگاههای کفر جهانی در کشورهای اسلامی و مهیا کردن زمینه های قیام نهایی از پا نخواهد نشست ان شاء الله.

جناب آقای روحانی؛

اگرچه وابستگی رژیم آل سعود به جبهه ی مستکبرین جهانی ادعاهای مضحک استقلال این رژیم را بی محتوا و غیرقابل پذیرش کرده است اما با کمال تاسف شاهدیم که رژیم متجاوز و کشور مورد تهاجم هر دو از اعضای جنبش عدم تعهد هستند. از همین رو نقش این جنبش در حل و فصل بحران فوق و پایان بخشیدن به نسل کشی جنایتکارانه می تواند نقشی برجسته و تعیین کننده باشد. 

از سوی دیگر شکی نیست که ریاست جمهوری اسلامی ایران بر این جنبش  فرصت مغتنمی است که می توان با فعال کردن و بکارگیری ظرفیت های آن اقدامی عملی برای جلوگیری از ادامه ی جنایات در یمن و محکومیت بین المللی رژیم متجاوز به عمل آورد.

با این تفاسیر مطالبه ی جدی جنبش دانشجویی کشور از جنابعالی به عنوان رئیس دوره ای جنبش عدم تعهد آن است که هر چه سریع تر نسبت به ایجاد هماهنگی بین اعضای این جنبش به منظور اجماع بین المللی در حمایت همه جانبه از مردم مظلوم و انقلابی یمن و یافتن راه حلی برای پایان دادن به رنج های مردم بیگناه این کشور و نیز محکومیت اقدام حاکمان رژیم سعودی؛ اقدام نموده و دستگاه دیپلماسی کشور را مامور انجام اقدامات فوری در این خصوص نمایید.

1)    دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

2)    دانشگاه شهید بهشتی
3)    دانشگاه علم و صنعت
4)    دانشگاه تربیت مدرس

5)    دانشگاه سراسری تبریز
6)    دانشگاه سراسری محقق اردبیلی
7)    دانشگاه سراسری بوعلی
8)    دانشگاه سراسری ایلام
9)    دانشگاه سراسری واحد شهر کرد
10)    دانشگاه سراسری چمران اهواز
11)    دانشگاه سراسری شیراز 
12)    دانشگاه سراسری کردستان
13)    دانشگاه سراسری گلستان
14)    دانشگاه سراسری زنجان
15)    دانشگاه سراسری سمنان

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ساعت 18:42  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ساعت 11:41  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بسیج دانشجویی6 دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه های تهران بزرگ برای اعزام به یمن جهت مداوای مجرحین تجاوزات عربستان به یمن اعلام آمادگی کردند.

متن بیانیه دانشجویان بسیجی این 6 دانشگاه به شرح ذیل است:

اسلام دین رحمانیت، صلح و مهربانی است و تجاوزهای صورت گرفته درجهان اسلام براساس برنامه های آمریکا و اسرائیل درجهت ایجاد تفرقه بین مسلمانان است. و در راس این برنامه ها کشور عربستان سعودی قرار دارد. کشورعربستانی که دردهه های اخیر ماهیت خصمانه ی خودرا با ملت های مسلمان درعمل به وضوح نشان داده و با کشورهای مستکبر و ملحد جهانی و در رأس آنها آمریکا واسرائیل همبستگی خود را اعلام نموده است.

حال در چنین شرایطی حکومت عربستان سعودی که متوجه ناکارآمدی دست نشانده خود در یمن یعنی جریان القاعده در برابر جریان انقلاب مردمی شده است ، با کمک آمریکا و همراهی ۱۰ کشور شامل اعضای شورای همکاری خلیج فارس‌ (GCC) جز کشور عمان، به علاوه ترکیه، اردن، مصر، الجزائر و سودان دست به حمله نظامی به این کشور زده است.

تجاوز به خاک یمن زمانی آغاز شد که مردم یمن به رهبری جنبش انصارالله، تنها درصدد این بودند که با استقلال برای آینده کشور خود و بدون پذیرش دیکته های کشورهای همسایه و یا قدرت های بین المللی تصمیم گیری کنند و دست نشاندگان قدرت های استکباری را از کشور خود خارج کرده و بار دیگر شمیم بیداری اسلامی را در منطقه تازه نمایند .

این تجاوز در جهت تامین منافع آمریکا و خدمتی آشکار به رژیم صهیونیستی و گزینه های آن است که درصدد تحمیل تجاوزها و جنایات بیشتری به ملت های منطقه به ویژه فلسطین هستند. این تجاوز آشکار وجنایت غیرانسانی ، از نگاه مصلحان جهان محکوم است و نه تنها لازم است مجامع بین المللی دربرابر آن واکنش نشان داده و آنرا متوقف کنند، بلکه تمامی کشورها و ملت های منطقه باید به گزینه ها و مطالبات به حق مردم یمن احترام بگذارند.

کشور عربستان باید دست از حمایت و سکوت در مقابل جنایات گروه های تروریستی و اسرائیل بردارد.استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا واسرائیل و عربستان می‌خواهند یمن را هم بمانند افغانستان و عراق و سوریه و لیبی به میدان جنگ تبدیل کنند.

کشورهای اسلامی باید با همبستگی و اتحادشان جلوی این جنایات را بگیرند شیعیان غیور یمن دلداده امام خمینی(ره) هستند و حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) را امام مفترض الطاعه خود می دانند، جرمی جز تکیه بر راه مقاومت شیعی و الگوگیری از رزمندگان حزب الله ندارند؛ جرمی که خشم آل سعود عنود را نیز برانگیخته تا آنجا که این رژیم زورگو علنا و رسما به شیعیان یمن حمله کرده و زنان و کودکان و مردم بی گناه آن را به خاک و خون کشیدند.

بی شک حمله عربستان به مردم بی گناه یمن بخشی از طرح های محکوم به شکست صهیونیسم جهانی برای اعمال فشار به جبهه مستحکم مقاومت اسلامی است. بدون تردید کشورهای اسلامی باید در مقابل این عمل وحشیانه سکوت اختیار نکرده و خشم و انزجار خود را از این حملات وحشیانیه حکمرانان سعودی و حامیانش به گوش همه جهانیان برسانند.

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه های علوم پزشکی تهران بزرگ ضمن محکومیت این جنایات :

1 . از وزارت خارجه خواستاریم از طریق روابط دیپلماتیک وارد این موضوع شده و با رایزنی با کشورهای اسلامی و غیر اسلامی جنایت رژیم آل سعود در حق مردم مظلوم یمن را به طور جدی محکوم و متوقف نماید .

2 . از وزارت بهداشت، هلال احمر و تمامی دستگاه های امدادی خواستاریم از طرق گوناگون از این مردم بی دفاع حمایت همه جانبه نمایند.

3 . ما دانشجویان بسیجی آمادگی کامل خود را مبنی بر حضور جدی در هر منطقه ای برای کمک رساندن به این ملت ستم دیده به خصوص کودکان و سالمندان اعلام می داریم.

در صورتیکه مسئولین ارشد کشور شرایط حضور تیم های امدادی را به مناطق تحت تجاوز فراهم نماید ، به جهت خدمت رسانی سریع و خداپسندانه با تمام توان تخصصی اعم از رشته های مختلف پزشکی ، پرستاری و ... آمادگی کامل داریم .

در پایان نیز امیدواریم که با ظهور آخرین حجت حق حضرت بقیه الله دست ظالمان از گلوی بی پناه مظلومان در تمام نقاط گیتی قطع گردیده و سران مرتجع عرب و حامیان غربی صهیونیستی ایشان سزای این جنایات خویش را با پنجه ی راسخ عدالت مهدوی درک نمایند .

دانشجویان بسیجی دانشگاه های علوم پزشکی بقیه الله(عج)، تهران، ایران، شهید بهشتی، شاهد، آزاد علوم پزشکی

حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۱۹ساعت 14:16  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به گزارش گروه چند رسانه‌ای باشگاه خبرنگاران، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مجروحان یمنی که برای مداوا در بیمارستان بقیه الله(عج) تهران بستری هستند‌ عیادت کرد.

برای لینک مستقیم دانلود اینجا کلیک کنید.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۰۹ساعت 8:14  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/88.jpg 

تلفن مرکز پخش 88620826


برچسب‌ها: فصلنامه دانشجویی, تحلیلی آرمانگرا, دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ساعت 14:26  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://bubasij.ir/images/remote/http--www.bmsu.ac.ir-UserFiles-Picture20101.jpg

چهارمین همایش پرستاری و مدیریت بحران در نیروهای مسلح روز گذشته با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولین بهداشت و درمان نیروهای مسلح، مدیران، اساتید و دانشجویان رشته پرستاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله(عج) افتتاح و برگزار شد.


برچسب‌ها: چهارمین همایش پرستاری و مدیریت بحران در نیروهای مس, دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله, ارتقاء صلاحیت ها و توانمندی پرستاران و پیراپزشکان
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ساعت 16:40  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

مانور ترومای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با عنوان شهید رهنمون عصر روز یکشنبه با حضور مشترک عوامل شهرداری، هلال احمر، اورژانس، ناجا، راهور و قرارگاه امنیتی ثارالله تهران در بیمارستان های فوق تخصصی نجمیه و بقیه الله(عج) برگزار شد.


برچسب‌ها: مانور امدادرسانی, دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله, بیمارستان بقیه الله, بیمارستان نجمیه
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ساعت 10:49  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به گزارش واحد ارتباط مردمی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج): دکتر علیرضا جلالی رئیس بیمارستان صبح امروز در بخش های پرستاری حضور پیدا کرده و به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) ،روز پرستار را به تمامی پرستاران زحمتکش تبریک عرض نمود.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۰۸ساعت 14:20  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به گزارش واحد ارتباط مردمی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج): جشن بزرگ پرستاری به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زینب (س) با حضور حداکثری پرستاران و کارکنان در سالن آمفی تاتر بیمارستان در مورخ پنجم اسفندماه سال جاری برگزار شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۰۸ساعت 14:14  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به اطلاع بازدیدکنندگان محترم می رسانیم، بیمارستان قلب جماران برای مشاغل زیر استخدام می نماید، لذا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 23034150 تماس حاصل نمایید.
1- دندانپزشک خانم
2-کارشناس فیزیوتراپی خانم
3-پزشک متخصص رادیولوژی
4-پرستار خانم با تجربه
 
تهران - خیابان شهید باهنر (نیاوران) - خیابان جماران - کوچه شهیدحسنی کیا بیمارستان فوق تخصصی قلب جماران
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ساعت 11:16  توسط نویسنده: امید نادمی  | 


دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) - معاونت آموزش

پل ارتباطی مرکز آزمون دانشگاه:

azmoon@bmsu.ac.ir
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ساعت 10:43  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

DSC 0082

به همت واحد خواهران حوزه بسیج دانشجویی، ضمن استقبال از دانشجویان جدیدالورود ویژه برنامه هایی از جمله:بازدید از کاخ نیاوران،کهف الشهداء،باغ موزه دفاع مقدس و ... برگزار گردید.

همچنین معرفی قسمت های مختلف دانشگاه و بیمارستان از دیگر برنامه های این اردوی دو روزه بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۳۰ساعت 18:56  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bubasij.ir/images/remote/http--rahianenoor.com-images-docs-000004-n00004260-t.jpg

ستاد برگزاری اردوی راهیان نور دانشجویی مناطق عملیاتی جنوب کشور در دانشگاه تشکیل شد. محمدصادق باحقیقت مسئول کانون دفاع مقدس حوزه بسیج دانشجویی با اعلام این خبر گفت: این ستاد از اوایل آذرماه به ریاست قائم مقام محترم  دانشگاه و دبیری مسئول حوزه بسیج دانشجویی تشکیل گردیده است. وی در ادامه گفت: این اردو از تاریخ 20 تا 24 اسفندماه در استان خوزستان برگزار خواهد شد.

دانشجویان در مدت 4 روز از پادکان دوکوهه، یادمان شهدای فتح المبین، یادمان والفجر1 ،یادمان فکه، پادگان میشداغ و رزم شب، یادمان رفیع، طلائیه، هور، بیمارستان صحرایی امام حسین، اروندرود، نهر خین، شلمچه، معراح الشهدای اهواز و سد کرخه بازدید خواهند نمود.

باحقیقت در ادامه گفت: از اواخر بهمن ماه ثبت نام این اردو به صورت اینترنتی و حضوری آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه به زودی واحد های اجرایی اردو شروع به کار خواهند کرد، گفت: از آنجایی که طبق سنوات گذشته، تمامی کارهای اردو از برنامه ریزی گرفته تا تأمین محتوا و کلیه امورات اجرایی، توسط خود دانشجویان  انجام خواهد شد، لذا از تمامی دانشجویان علاقمند به همکاری با ستاد، چه در قبل از اردو و چه در حین اردو دعوت می کنیم به دفتر حوزه بسیج دانشجویی مراجعه یا با شماره تلفن های 09362896861 و  88620826 تماس حاصل نمایند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 19:31  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bubasij.ir/images/thumbnails/images/remote/http--www.bmsu.ac.ir-UserFiles-111111128629-300x201.jpg

1- محل انتخاب واحد  و برگزاری کلاس ها:

دانشکده پزشکی و پرستاری: میدان نوبنیاد - خیابان شهید لنگری - سه راه اراج - مجتمع آموزشی ولایت

دانشکده بهداشت: میدان ونک - خیابان ملاصدرا - خیابان شیخ بهایی جنوبی - خیابان برزیل غربی- دانشکده بهداشت

دانشکده داروسازی: میدان ونک - خیابان ملاصدرا - خیابان شیخ بهایی جنوبی - دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)- ساختمان جدیدالتأسیس دانشکده ها

رشته های دانشکده پزشکی: پزشکی- علوم آزمایشگاهی

رشته های دانشکده پرستاری: پرستاری- اتاق عمل- هوشبری-فوریت پزشکی

رشته های دانشکده بهداشت: بهداشت محیط- تغذیه

2- محل خوابگاه دانشجویان در مراکز ذیل می باشد:

برادران دانشکده پزشکی: خوابگاه شهید مفتح

برادران دانشکده پرستاری: خوابگاه جماران

برادران دانشکده داروسازی،دانشکده دندانپزشکی و دانشکده بهداشت: خوابگاه آزادی

خواهران: تهران- اتوبان شهید بابایی- جنب دانشگاه افسری امام حسین(ع)- شهرک شهیدان شیردم- خوابگاه شهید رهنمون

3- برای اسکان در خوابگاه وسایل شخصی خود را به همراه داشته باشید ولی به افراد پتوی شسته شده  داده خواهد شد.

4-تاریخ شروع کلاس ها 28 بهمن می باشد.

5-جهت اسکان در خوابگاه ،100 هزار تومان ودیعه اولیه که در پایان تحصیلات برگشت داده خواهد شد + هر ترم مبلغی (حدود 85 هزار تومان) از دانشجویان اخذ خواهد شد.

6-هزینه غذا و اسکان از دانشجویان اخذ خواهد شد و از حقوق کسر نمی گردد.

7-در روزهای تعطیل نیز به دانشجویان غذا داده خواهد شد.

8-داشتن لب تاب و موبایل  دوربین دار برای دانشجویان بلامانع است.

9-به دانشجویان بورسیه وام دانشجویی وزارت بهداشت تعلق نمی گیرد ولی از طرف خود دانشگاه وام هایی برای افراد در نظر گرفته شده است که نیاز به تعهد محضری ندارد.

10-هزینه رزرو هر وعده غذا(نهار و شام 800 تومان) و (صبحانه 300 تومان) می باشد.

11-دانشجویانی که تمایل به عضویت در بسیج دانشجویی دارند و در شهرستان در بسج دانش آموزی یا محلات عضو بوده اند باید سوابق خود را طی یک نامه از ناحیه شهرستان خود به ناحیه بسیج دانشجویی استان تهران انتقال دهند.

12- دانشجویان روز یکشنبه پس از انتخاب واحد به خوابگاه ها منتقل شده و اسکان می یابند.

13- کتاب های آموزشی به صورت رایگان به دانشجویان داده نمی شود و هر فرد می تواند کتاب های مورد نیاز خود را یا از کتابقروشی های سطح شهر خریداری نماید و یا با ثبت نام در کتابخانه های دانشگاه، در صورتی که این کتاب موجود باشد آن را به امانت بگیرد.

14-مسیرهای دسترسی به محل های ثبت نام:

مسیرهای دسترسی به مجتمع آموزشی ولایت

مسیرهای دسترسی به دانشگاه

نقشه تهران با جزئیات در سایت http://map.tehran.ir/

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ساعت 13:30  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/site01(1).jpg

گروه نمایش دانشگاه در چهارمین جشنواره هنری سپاه به کسب مقام دوم کارگردانی توسط سید امین درخشان و کسب دیپلم افتخار بازیگری توسط خانم صدیقه حسینی، نائل گردید.

همچنین گروه نمایش دانشگاه در این جشنواره لوح تقدیر و تندیس جشنواره دریافت نمود.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۸ساعت 12:18  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) اولین کنگره ملی تروما  در طی سه روز با اجرای پانل های تخصصی و ارائه مقالات و پوسترهای علمی برگزار و امروز در آیین اختتامیه با قرائت بیانیه پایان یافت.

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/Handler.ashx(1).jpg

http://s1.picofile.com/file/7112948488/adame.gif


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ساعت 14:11  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) اولین کنگره ملی تروما با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی دکتر هاشمی و سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه، سردار مومنی رئیس پلیس راهور ناجا کشور و دکتر صحت دبیر جامعه جراحان کشور و دبیر کنگره و جمعی از مسئولین کشوری و لشگری و محققین علم تروما در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/_DSC0254(3).JPG

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/_DSC0360(1).JPG

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/_DSC0101(2).JPG

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ساعت 11:19  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

PhotoFunia-14f79a75 o

به دلیل اهمیت مسئله تروما در کشور و چالش‌های متنوعی مانند بالا بودن آمار تلفات حوادث جاده‌ای و حادثه خیزبودن بسیاری از راه‌های کشور و وقوع حوادث طبیعی و بحران‌های پیامدی آن و از طرفی با توجه به تجارب ارزنده دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) در دوران دفاع مقدس و مواجه پزشکان متعهد با بسیاری از تروماهای جنگی و تلاش‌های علمی صورت گرفته در سالیان پس از دفاع مقدس، سال گذشته تولیت قطب علمی تروما توسط وزارت بهداشت به دانشگاه بقیه‌الله (عج) سپرده شد.

اولین کنگره ملی تروما به ریاست دکتر سید مسعود خاتمی، با هدف بررسی آخرین دستاوردهای علوم تروما در ایران و ارائه یافته‌های علمی نوین در این خصوص برای پزشکان و متخصصان و برجسته‌سازی اهمیت توجه جدی به مقوله تروما برای مسئولان و سیاستگذاران از 24 به مدت 3 روز در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی تهران برگزار می شود.

کمیته علمی کنگره به ریاست دکتر صحت با ۸ کارگروه تخصصی پیشگیری، درمان تروماهای رایج، آسیب‌های روانی ناشی از تروما، آمار و اپیدمیولوژی، توانبخشی، مسائل حقوقی و قانونی در تروما و مدیریت سیستم و آموزش و پژوهش در حال فعالیت است.

کمیته اجرایی جشنواره نیز به ریاست دکتر ابراهیم متولیان فعالیت خود را آغاز نموده است.

از سوی دکتر متولیان،علی مهتدی مسئول حوزه بسیج دانشجویی به عنوان عضو کمیته اجرایی جشنواره و مسئول کمیته دانشجویی و مدیریت سالن شماره 6 منصوب شد.

پس ابلاغ این مسئولیت، در راستای انجام هرچه بهتر مأموریت های محوله،کمیته ای شامل تعدادی از دانشجویان فعال در حوزه بسیج دانشجویی تشکیل و تقسیم وظایف صورت پذیرفت.

لازم به ذکر است این کنگره صبح روز چهارشنبه با حضور وزیر بهداشت و جانشین فرماندهی کل سپاه افتتاح خواهد شد.

1

2

دانلود فایل PDFبرنامه کامل همه سالن ها در سه روز

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۳ساعت 13:36  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

مرکز هپاتیت تهران یا همکاری کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی‌ بقیه‌ا...‌(عج) برگزار می کند؛

بخش دانشجویی ششمین کفرانس بین المللی هپاتیت تهران، در قالب پانل ارائه پوسترهای دانشجویی و کارگاه های آموزشی، بطور همزمان با کنفرانس (ششم الی هشتم خرداد 1394) برگزار می گردد.

دانشجویان می توانند بعنوان شرکت کننده ی فعال (ارائه دهنده مقاله) و یا شرکت کننده ی آزاد، در این کنفرانس شرکت کنند.

شرکت در این کنفرانس برای دانشجویان ارائه دهنده ی مقاله، بدون هزینه می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال خلاصه مقاله، به وبسایت بخش دانشجویی کنکره به نشانی: http://6.thc.ir/students مراجعه نمایید.

http://6.thc.ir/wp-content/uploads/2014/09/Slider123.jpg

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ساعت 13:51  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

سلام

امروز ۱۶ آذر بود. امروز برای ما و همه دانشجوهای کشور روز مهم و مبارکیه؛ در واقع روز استکبارستیزی دانشجوهای کشور ماست.

البته ۱۶ آذر برای گروه پرستاران نویسنده ما روز مهمتریه چون ما سایتمون رو در ۱۶ آذر سال ۱۳۸۶ افتتاح کردیم. بهمین خاطر سالروز تولد پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) و ورود به هشتمین سال فعالیت خودمون رو به همه دوستان، دانشجویان، اساتید دانشکده پرستاری و پرستاران محترم دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم(عج) تهران تبریک میگم.

در هر صورت باید بگم با سعی و تلاشی که دوستان گروه ما داشتند این پایگاه رو راه انداختیم و با خواست خدا تونستیم به جایگاه خوبی در بین سایت ها و وبلاگ های پرستاری دنیای وب و رنکینگ سایتهای علمی و پرستاری برسیم و خوشحالیم که تعداد بازدیدکننده های وبسایتمون روز به روز بیشتر میشه.

با وجود اینکه پایگاهمون کم و کاستی های زیادی داره ولی با این حال سعی کردیم از تمام نظرات، پیشنهادات و انتقادات دوستانمون در جهت بهبود کیفی و کمی پایگاه استفاده کنیم.

قابل توجه دانشجویان و دوستان پرستاری و بازدیدکنندگان محترم سایت:

در صورت تمایل جهت انتشار مطالب و مقالات خود در این پایگاه می توانید مطالب خود را به آدرس ایمیل سایت ارسال نمایید.
همچنین این سایت آماده پاسخگویی به هرگونه سوالات پزشکی و پرستاری دانشجویان و بازدیدکنندگان محترم می باشد.

ارتباط با مدیران پایگاه:

omid_nademi@yahoo.com
bmsunursing@yahoo.com

به امید موفقیت هرچه بیشتر دوستان

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۱۶ساعت 11:29  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/printax.jpg

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۳/۰۹/۱۵ساعت 15:47  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/olampiad.jpg

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۲۶ساعت 13:33  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

 

پانزدهمین شماره از نشریه دانشجویی تحلیلی آرمان گرا ارگان حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله منتشر شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۳/۰۸/۱۳ساعت 13:25  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۳/۰۸/۰۲ساعت 12:12  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

اولین جلسه کمیته دانشجویی دانشکده پرستاری با حضور دکتر خاقانی زاده رئیس دانشکده، دکتر اسدی معاون فرهنگی و دانشجوئی دانشگاه، حاج آقا یوسفی نماینده ولی فقیه در مجتمع ولایت، دکتر محمودی معاون آموزش دانشکده، دکتر پاکجو معاون اداری و مالی دانشکده، خانم دکتر نحریر مسئول کمیته تحقیقات دانشجوئی دانشکده، برادر هادی مسئول حفاظت مجتمع آموزشی ولایت برادر مجید بیگدلی مدیر دانشجوئی و مسئول سایت دانشکده، دکتر هنرور مدیر مرکز فرهنگی دانشگاه، و نمایندگان منتخب دانشجویان دانشکده پرستاری در روز سه شنبه مورخ 29/7/93 با تلاوت آیاتی از قرآن کریم تشکیل گردید. در ابتدای جلسه رئیس دانشکده ضمن خیر مقدم به حاضرین و برشمردن اهداف تشکیل کمیته دانشجوئی دانشکده پرستاری ارتقاء کیفیت خدمات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجرائی و رفاهی از طریق ارتباط مستمر و همه جانبه دانشجویان را از اهداف اصلی تشکیل این کمیته دانسته و بر مشارکت دانشجویان در ابعاد فوق تاکید نمودند در ادامه جلسه نمایندگان منتخب دانشجویان انتظارات خود را از مسئولین بیان نموده و در انتها مسئولین قسمت های مختلف کمیته از بین دانشجویان به شرح ذیل مشخص گردیدند:

1- خانم دکتر نحریر دانشجوی دکترای پرستاری مسئول امور پژوهشی کمیته دانشجوئی

2- صیادی دانشجوی کارشناسی هوشبری مسئول امور آموزشی کمیته دانشجوئی

3-برادر آغال دانشجوی کارشناسی پرستاری مسئول امور رفاهی کمیته دانشجوئی

4- برادر بهبودی دانشجوی کارشناسی هوشبری مسئول امور حفاظتی کمیته دانشجوئی

5- برادر طیب  دانشجوی کارشناسی هوشبری مسئول امور فرهنگی کمیته دانشجوئی

6- خواهر رزاقی دانشجوی کارشناسی هوشبری مسئول امور رفاهی کمیته دانشجوئی (به نمایندگی از خواهران دانشجو)

7- برادر پیرحیاتی دانشجوی کارشناسی پرستاری مسئول امور پیشگیری از تخلفات کمیته دانشجوئی

8- برادر انصاری دانشجوی کارشناسی پرستاری مسئول هماهنگی برگزاری جلسات شورای فرماندهی  دانشکده - با مسئولین قسمت های مختلف کمیته

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ساعت 11:38  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

سمینار 6 روزه مدیریت عمومی در محل آمفی تئاتر بیمارستان نجمیه از تاریخ 26/7/93 الی 1/8/93 و همچنین سمینار 6 روزه مدیریت پرستاری در سالن کنفرانس درمانگاه بقیه الله( عج) از تاریخ 3/8/93 الی 8/8/93 برگزار می گردد فایل برنامه روزانه سمینار به پیوست قابل مشاهده می باشد.

کلیک کنید

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۳/۰۷/۲۹ساعت 11:7  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

مرکز مهارت های فنی، پرستاری، بیهوشی و اتاق عمل دانشکده پرستاری در روز پنجشنبه مورخ 17/7/93 با حضور آقای دکتر جلالی ریاست محترم بیمارستان بقیه الله(عج)، دکتر احمدی زاده معاون محترم طرح و برنامه، بودجه و مالی دانشگاه، حاج آقا یوسفی نماینده محترم ولی فقیه در مجتمع ولایت، دکتر خاقانی زاده سرپرست محترم دانشکده پرستاری، معاونین و اعضاء محترم هیات علمی در محل مجتمع آموزشی ولایت تشکیل گردید.

افتتاح مرکز skill lab دانشکده پرستاری در مجتمع آموزشی ولایت

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۲۴ساعت 12:22  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

با سلام و احترام بدینوسیله به اطلاع می رساند دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بقيه الله(عج) جهت تامین کادر هیات علمی خود در تهران و مراکز وابسته در مشهد مقدس، شيراز، اصفهان و تبریز از بین دانشجویان و یا دانش آموخته های دکترای پرستاری عضو هیات علمی استخدام می کند. در صورت تمایل لطفا درخواست و CV خود را به آدرس الکترونیکی زیر ارسال نمایید.

khaghanizade@bmsu.ac.ir

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۲۳ساعت 15:46  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

قابل توجه كليه دانشجويان محترم متقاضي شركت در فرايند نوزدهمين دوره انتخاب و معرفي دانشجويان نمونه كشوري سال 1393
  1393/07/05 متن کامل 

http://nemoneh.behdasht.gov.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=379&pageid=43851&newsview=113352

اطلاعيه مهم
قابل توجه كليه دانشجويان محترم متقاضي شركت در فرايند نوزدهمين دوره انتخاب ومعرفي دانشجويان نمونه كشوري سال 1393

جهت شرکت در فرایند انتخاب دانشجوی نمونه کشوری:

.گام اول: مطالعه آئین نامه انتخاب و معرفی دانشجویان نمونه در وبسایت به آدرس http://nemoneh.behdasht.gov.ir
· گام دوم: درصورت داشتن شرایط لازم ، تکمیل فرم تقاضانامه شرکت در فرایند مذکور
· گام سوم: ارسال فرم تقاضانامه تکمیل شده به همراه کلیه مستندات (که مستندات بایستی کپی برابر اصل گردد) حداکثر تا تاریخ 10/8/93 به معاونت دانشجوئی، فرهنگی (کارشناس رابط در دانشگاه ها / دانشکده های علوم پزشکی)
آخرين زمان تحويل مدارك دانشجويان به ستاد مركزي انتخاب و معرفي دانشجويان نمونه كشور در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي پانزدهم آبان ماه 1393 اعلام مي گردد.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ساعت 17:49  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

ضمن تبریک مجدد قبولی در آزمون سراسری

در روز یکشنبه مورخ 93/7/6 (ششم مهر) از ساعت 8 صبح با در دست داشتن مدارک ذیل به مسجد جامع بقیه الله(عج) به آدرس خیابان ملاصدرا خیابان شیخ بهایی جنوبی خیابان شهید نصرتی مراجعه نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت نام:

1- اصل مدرک یا گواهی دوره پیش دانشگاهی با مهر و امضا مدیر مرکز پیش دانشگاهی با درج رشته تحصیلی، بخش و محل اخذ مدرک

2- اصل مدرک یا گواهی دیپلم با مهر و امضا مدیر دبیرستان با درج بخش و محل اخذ مدرک

3- اصل مدرک یا گواهی سال ما قبل دیپلم (سال دوم متوسطه) با مهر و امضا مدیر دبیرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک

4- اصل کارنامه تحصیلی دیپلم با امضا و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش

5- اصل کارنامه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی با امضاء و مهر مدیر مرکز پیش دانشگاهی

6- اصل شناسنامه به انضمام دو نسخه تصویر از تمام صفحات

7- اصل کارت ملی به انضمام دو برگ تصویر پشت و روی

8- 10 قطعه عکس تمام رخ 4*3 تهیه شده در سال جاری

9- رسید تأییدیه تحصیلی پیش دانشگاهی (قابل دریافت از ادارات پست)

توجه: ضمنا به اطلاع می رساند شروع کلاس ها از نیمسال دوم (بهمن ماه سال جاری) خواهد بود و دانشجویان پسر پس از ثبت نام در تاریخ فوق الذکر در اختیار معاونت فرهنگی دانشجویی به منظور شرکت در اردوی آموزشی خواهند بود و دانشجویان خواهر پس از ثبت نام تا شروع ترم بهمن ماه آزاد می باشند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۰۲ساعت 12:10  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

ریس سابق دانشکده پرستاری با ارائه گزارشی از فعالیت های 6 سال گذشته از تلاش های همکاران خود در این مجموعه تشکر و قدر دانی نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراسم تکریم دکتر عبادی با حضور رئیس و نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) و جمعي از اساتيد، مسئولین و كاركنان در مجتمع ولایت برگزار گردید. رئیس سابق دانشکده پرستاری با ارائه گزارشی از فعالیت های 6 سال گذشته از تلاش های همکاران خود در این مجموعه تشکر و قدردانی نمود. دکتر اصلانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در سخنانی با تقدیر از عملکرد این مدیر توانمند به سختی های شغل پرستاری اشاره نمودند. همچنین نماینده ولی فقیه در دانشگاه با اشاره به سخنانی از حضرت امام(ره) بر انجام امور با محوریت خدا تاکید نمودند و راه ماندگاری را کار برای خدا و در جهت رضای او دانستند، ایشان با اشاره به این موضوع که فرصت برای انجام کار ماندگار کم است و از این فرصت باید استفاده درست و به موقع کرد سخنان خود را با این حدیث از امیر المومنین به پایان رساندند. فرد فرصت شناس فکر را به برنامه و عمل تبدیل می کند. گفتنی است در این مراسم از زحمات دکتر عباس عبادی رئیس سابق دانشکده پرستاری قدردانی و دکتر مرتضی خاقانی زاده بعنوان رئیس جدید معرفی گردید.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۳/۰۶/۲۲ساعت 20:30  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/12(6).jpg

مقام معظم رهبری(مدظله العالی):

"دید اصلی و کلی این است که همه ورزش کنند، و هیچ کس نباید باشد که خودش اجازه بدهد ورزش نكند. دانشجوی موفق کسی است که خوب درس بخواند، خوب تهذیب اخلاق کند و خوب به ورزش بپردازد."

"یازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور مرداد ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد که تیم دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با پنج نفر به این مسابقات اعزام شد.لازم به ذکر است که از نظر تعداد افراد شرکت کننده تیم دانشگاه در رتبه  های آخر  قرار داشت.تیم دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) علیرغم  اینکه با نفرات محدودی در المپیاد شرکت کرده بود توانست در مجموع از بین 45 تیم رتبه 22 را بخود اختصاص دهد. دررشته  دوومیدانی  آقای بهزاد بازگیر مسئول واحد تربیت بدنی شورای مشاوران دانشجویی ریاست دانشگاه در  1500 متر و  5000 متر با کسب مقام اول دو مدال طلا برای دانشگاه  بدست آورد. در کاراته آقای آرمان ضربی زاده  در وزن 75 کیلو گرم به مقام سوم دست یافت. در رده بندی تیمی نیز تیم دوومیدانی از مجموع 23 تیم شرکت کننده به مقام نهم دست پیدا کرد."

محمد حسین خسروی دبیر شورای مشاوران دانشجویی ریاست دانشگاه با اعلام این خبر افزود:

" شورای مشاوران دانشجویی ریاست دانشگاه این موفقیت را به مجموعه دانشجویان و مسئولین دانشگاه تبریک می گوید و امید است که با تلاش هایی که تا کنون توسط این شورا با راه اندازی واحد تربیت بدنی برای اعتلای ورزش دانشجویی صورت گرفته شاهد موفقیت های روز افزون در این حوزه باشیم."

خسروی گفت :"در همین راستا به زودی جلسه ای با معاونت محترم هماهنگ کننده دانشگاه جناب آقای دکتر متولیان و مسئولین تربیت بدنی دانشگاه برگزار خواهد شد که هدف از این جلسه برنامه ریزی برای ارتقای ورزش دانشجویی دانشگاه می باشد."
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۳/۰۶/۰۴ساعت 10:13  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

قائم مقام دانشگاه علوم پزشكي بقية الله(عج) عنوان کرد؛
برای اولین بار در ایران مرکز"تروما سنتر" ‏ ‏در دانشگاه علوم پزشكي بقية ا...(عج) ‏تشکیل شد

قائم مقام دانشگاه علوم پزشكي بقية الله(عج) گفت: هدف ما از تشکیل قطب تروما ایجاد یک مرکزی به نام "تروما سنتر" است ‏که در حوادث غیرمترقبه می تواند پاسخگوی بیماران تروما باشد و علاوه بر آن این مرکز خود خواهد توانست محل خوبی برای ‏تحقیقات و پژوهش باشد.‎

دکتر ابراهیم متولیان جراح عمومي و قائم مقام دانشگاه علوم پزشكي بقية الله(عج) گفت: قطب تروما یک قطب علمی و آموزشی ‏است که با توجه به موضوع تروما و فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... در زمان های بحرانی همانند جنگ، قرار شده است ‏این قطب به آن واگذار شود.‎

قائم مقام دانشگاه علوم پزشكي بقية الله(عج) در توضیحات بیشتری گفت: مراکز تحقیقاتی که در هر دانشگاهی در سراسر کشور ‏وجود دارد با یکدیگر ارتباط آموزشی برقرار کرده و از طریق قطب تروما، یافته های تحقیقاتی و آموزشی خود را با یکدیگر به ‏اشتراک می گذارند بنابراین درواقع قطب تروما، رابط بین مراکز تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه های مختلف است.‎

وی افزود: قطب تروما از مجموعه وزارت بهداشت تشکیل شده و با سازمان های دیگر همچون هلال احمر، ستاد پدافند غیرعامل، ‏شهرداری و بسیاری دیگر در ارتباط است.‎

‎ ‎
متولیان با بیان اینکه هدف از تشکیل این قطب این است که اقدامات پیشگیری، درمان و آموزش در زمینه تروما که علت اصلی ‏مرگ و میر در کشور ما می باشد، انجام شود گفت: قطب تروما نقش یک هماهنگ کننده بین همه مراکز تروما در کشور و ‏سامان دهی به امور پیشگیری، درمان و تعیین روش هایی برای کاهش میزان مرگ و میر ناشی از آن را دارد.‎

این جراح عمومی با تاکید براینکه در حوادث غیر مترقبه بحث تروما جایگاه ویژه ای دارد، گفت: قطب تروما باید با هماهنگی ‏مراکز بسیاری پیش برود و هدف ما نیز ایجاد یک مرکزی به نام "تروما سنتر"است که سالهاست در کشورهای دیگر وجود دارد و ‏مزیت آن اینست که در حوادث غیرمترقبه می تواند پاسخگوی بیماران تروما باشد و علاوه بر آن این مرکز خود خواهد توانست ‏محل خوبی برای تحقیقات و پژوهش باشد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۶/۰۲ساعت 11:29  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بسمه تعالی

اگر بر کشوری نوای  دل انگیز تفکر بسیجی طنین انداز شود چشم طمع جهانخواران از آن قطع خواهد شد

امام خمینی(ره)

فراخوان عضویابی

قابل توجه کلیه کارکنان دانشگاه (رسمی و خرید خدمت) شامل متخصصین، پزشکان و پیراپزشکان در تمامی رشته های رسته بهداشت و درمان، مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه عضو می پذیرد.

کلیه علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به مسئولین کانون های مستقر در مراکز درمانی و ستاد دانشگاه مراجعه نمایند.

*****************************************************************************

بیمارستان بقیه الله(عج): آقای برجعلی

بیمارستان نجمیه: آقای شریفی صابر

بیمارستان قلب جماران: آقای قائمی

مرکز دندانپزشکی امام خمینی(ره): آقای دکتر اکبرزاده

ستاد دانشگاه و پژوهشگاه: آقای مهمان نواز

مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۳۰ساعت 12:52  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با همکاری گروهان شهید چمران دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) برگزار می کند:

http://bubasij.ir/images/aks/defamoghadas/yadvareh.jpg

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۳۰ساعت 10:27  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://s5.picofile.com/file/8135501342/10.png

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۲۶ساعت 17:11  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

فرایند بررسی و معرفی دانشجویان نمونه کشوری در مهرماه هر سال آغاز می شود. ثبت نام برای نوزدهمين دوره انتخاب دانشجوي نمونه در سال ۹۳ از تاریخ ۱۵ مهر الی ۱۵ آبان ۱۳۹۳ می باشد. جهت دستیابی به آخرین اخبار و اطلاعات و همچنین فرم های مورد نیاز و آیین نامه انتخاب دانشجویان نمونه، دانشجویان و مسئولین می توانند به سایت دانشجویان نمونه در وب سایت معاونت آموزشی وزارت متبوع به آدرس http://edd.behdasht.gov.ir و   http://nemoneh.behdasht.gov.ir مراجعه نمایند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۲۶ساعت 16:48  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

قابل توجه داوطلبین عزیز

naghshe1

مسیر دسترسی به محل گزینش داوطلبین به شرح ذیل می باشد:

 http://s1.picofile.com/file/7112948488/adame.gif


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ساعت 16:42  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بدینوسیله برنامه زمانی و مکانی انجام سیر مراحل گزینش داوطلبین بورسیه سال 1393 دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) به اطلاع دانشجویانی که از سوی سازمان سنجش اسامی آنها جهت شرکت در گزینش دانشگاه اعلام شده است می رسانیم:

*لذا خواهشمند است فقط افرادی که اسامی آنها در سایت سازمان سنجش جهت دعوت به مصاحبه اعلام گردیده شرکت نمایند.

**با توجه به رشته اعلام علاقمندی نموده فقط در روز تعیین مراجعه نمایید.

رشته تحصیلی

روز

تاریخ و ساعت

پزشکی

سه شنبه

21 مرداد ساعت 8 صبح

اتاق عمل-هوشبری- علوم آزمایشگاهی

چهارشنبه

22 مرداد ساعت 8 صبح

پرستاری-مدیریت خدمات بهداشتی درمانی-مهندسی بهداشت محیط- مهندسی بهداشت حرفه ای-تغذیه

پنج شنبه

23 مرداد ساعت 8 صبح

داروسازی

متعاقبا اعلام می گردد متعاقبا اعلام می گردد

مکان: تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا-خیابان شیخ بهایی جنوبی- مسجد جامع بقیه الله(عج)- سالن های آمفی تئاتر صدرا

مدارک مورد نیاز:

1- اصل و کپی مدارک تحصیلی دپیلم و پیش دانشگاهی

2- اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه(2 سری کامل)

3- اصل و کپی کارت ملی(2 سری پشت ملی)

4- کپی کارت ملی پدر و مادر(2 سری پشت ملی)

5- تعداد 12 قطعه عکس 4*3 ( پشت نویسی شده)

6- گواهی سابقه فعالیت در بسیج – گواهی ایثار،جبهه، جانبازی و ... پدر- مدارک مبنی بر سابقه فعالیت های فرهنگی

تلفن:02182482319

مرکز گزینش دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ساعت 12:36  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۱۹ساعت 11:25  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

معرفی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

در این بخش اطلاعات مختصری در معرفی دانشگاه به خدمتتان تقدیم می گردد. شایان ذکر است این اطلاعات در این چند روزه به مرور کامل خواهد شد.

http://s1.picofile.com/file/7112948488/adame.gif


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ساعت 12:25  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bubasij.ir/images/aks/it/sait.JPG

طی مراسمی با حضور ریاست سازمان بسیج جامعه پزشکی، اساتید، مسئولین دانشگاه و جمعی از دانشجویان دانشگاه، وبسایت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) رسما مورد افتتاح قرار گرفت.

علی مهتدی مسئول حوزه بسیج دانشجویی در این مراسم گفت: این وبسایت که به همت معاونت فاوا حوزه طراحی گردیده است قسمتی های مختلفی همچون گزارش برنامه های واحدها و پایگاه ها، نشریات، بیانیه ها، اعلام برنامه ها، چندرسانه ای، تحلیل دانشجو، همسنگران، گفتگو، مجله تصویری«افق»، پاتوق دانشجویی «طبیب دوّار»، اخبار دانشگاه و جدیدترین اخبار ایران و جهان و ... را دارا می باشد.

علاقمندان جهت بازدید می توانند به آدرس www.bubasij.ir مراجعه نمایند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۰۸ساعت 9:39  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/toe%20jeld%202.jpg

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ساعت 8:36  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی چهاردهمین شماره نشریه دانشجویی تحلیلی آرمان گرا با پرونده ای با موضوع:

اعتدال چیست و معتدل کیست؟

منتشر شد.

آرمان گرای چهاردهم آمد!

در این شماره خواهید خواند:

گفتگوهایی با رضا امیرخانی نویسنده توانای کشور

ملیحه حکمت همسر محترم شهید عباس بابایی

دکتر امیر محبیان تحلیل گر سیاسی

دکتر حسین ملایری مشاور رئیس جمهور دکتر سید مسعود خاتمی ریاست قطب علمی ترومای کشور

و همچنین مقالاتی با موضوعات: یک سفرنامه متاهلی از عمره دانشجویی طنز گرانی و تورم چرا به توافق ژنو خوشبین نیستیم؟ شعری از دکتر علیرضا قزوه مساله ای به نام بیمار دزدی! آداب انتظار عشق لگد مال دنیای مدرن1 و ...

در این شماره یادداشت هایی از رضا نوروزیان دکتر عبداله گنجی دکتر عطااله بیگدلی کریم مباشر جنت مهندس مهدی اسماعیلی اسماء امیدی امیر آرامجو روح اله قائد امینی بایرام نجاتی سید میثم موسوی شادی براتی علی مهتدی حسین خسروی دکتر امین سهرابی محمود سهیل نژاد سید محمد فخرایی و ..... منتشر خواهد شد.

نکته مهم اینکه این شماره براساس اطلاعیه قبلی و طرح اشتراک فقط برای مشترکین ارسال خواهد شد و کلیه دانشجویان – اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) که به هر دلیل موفق به تکمیل فرم اشتراک نشده اند می توانید ظرف 48 ساعت آینده با دفتر بسیج دانشجویی به شماره 88620826 تماس حاصل نموده و یا به سایت آرمان گرا مراجعه نمایند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۶ساعت 10:14  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

ویژه دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

(رایگان)

نام:                                      نام خانوادگی:                              کد ملی:

دانشجوی رشته:                      هیات علمی دانشکده:                   پرسنل:

تلفن همراه :                           پست الکترونیک:

لازم به توضیح است از ابتدای سال ۹۳ نشریه آرمان گرا صرفا برای مشترکین ارسال خواهد شد و توزیع دیگری نخواهد داشت، نشریه دانشجویان صرفا در خوابگاه یا دانشکده مربوطه و اعضای هیات علمی و کارکنان به آدرس محل کار ارسال خواهد شد.

کلیه علاقمندان می توانند تصویر فرم تکمیل شده را تحویل دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه داده و یا به آدرس الکترونیکی:

armanger2014@gmail.com

حداکثر تا مورخ بیستم اردیبهشت ۹۳ ارسال نمایند.

دانلود شماره سیزدهم

دانلود فرم اشتراک نشریه آرمانگرا در فرمت WORD

روابط عمومی

حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۳/۰۴/۰۶ساعت 15:13  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

قابل توجه داوطلبان کنکور سراسری 93 و علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) تهران جهت اعلام علاقه مندی به رشته های این دانشگاه به سایت سازمان سنجش به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=1562

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۰۱ساعت 13:20  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به اطلاع بازدیدکنندگان محترم می رسانیم، بیمارستان قلب جماران برای مشاغل زیر استخدام می نماید، لذا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 23034150 تماس حاصل نمایید.
1- دندانپزشک خانم
2-کارشناس فیزیوتراپی خانم
3-پزشک متخصص رادیولوژی
4-پرستار خانم با تجربه
 
تهران - خیابان شهید باهنر (نیاوران) - خیابان جماران - کوچه شهیدحسنی کیا بیمارستان فوق تخصصی قلب جماران
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۰۱ساعت 10:25  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

در راستای راه اندازی دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) و تکمیل کادر علمی این دانشکده اولین جلسه جذب اعضاء هیئت علمی در دفتر ریاست دانشکده با حضور اعضاء شورای دانشکده، ریاست دانشکده و داوطلبان مدعو در روز شنبه مورخ 93/03/31 برگزار گردید. به یاری حضرت حق اولین دوره پذیرش دانشجو در رشته داروسازی در مقطع دکتری در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

به منظور برقراری ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 88620881 تماس حاصل فرمائید.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۳/۰۳/۳۱ساعت 20:32  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

گفت وگویی برای نخستین بار با استاد "مجید جوادی نسب"، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) تهران، متخصص مراقبت های ویژه و عضو تیم پزشکی امام خمینی(ره) که روزها و شب های فراوانی را در جماران سپری کرده است به روایت آخرین لحظات زندگی امام پرداخت.

گفت وگویی برای نخستین بار با 'مجید جوادی نسب'، عضو تیم پزشکی امام خمینی (ره) 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۵ساعت 12:31  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

مسعود سیرتی نیر، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، دارای مدرک دکترای تخصصی آموزش پرستاری و متخصص در مراقبت ویژه قلبی است که روزگاری عضو تیم پرستاری حضرت امام(ره) بود و امروز از خاطرات آن روزها می گوید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۴ساعت 12:15  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/Image/basij/daftar/2p.jpg

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/Image/basij/daftar/1p.jpg

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۳ساعت 8:15  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

http://www.bmsu.ac.ir/UserFiles/bazdid-emam-bmsu.png

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۲ساعت 11:49  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری سال 92 با حضور معاون اول رییس جمهور و وزرای بهداشت و علوم در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد که در بین دانشجویان برگزیده نام دو دانشجوی رشته پرستاری نیز دیده  می شود.

مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه سال 92 که فراخوان آن از مهرماه سال گذشته داده شده بود با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور،‌ دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، رضا فرجی دانا وزیر علوم، مجتبی صدیقی رئیس سازمان دانشجویان، محمدحسین آیتی معاون دانشجویی وزارت بهداشت و تعدادی از رؤسای دانشگاه‌های کشور در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

در این مراسم تعداد 25 نفر از دانشجویان وابسته به وزارت بهداشت مورد تقدیر قرار گرفتند.

میمنت حسینی دانشجوی پرستاری در مقطع دکتری تخصصی PHD از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و محمد پورابراهیمی دانشجوی پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، از جمله دانشجویان معرفی شده در این مراسم بودند.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۱ساعت 13:24  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به اطلاع اساتید و پژوهشگران می رساند که شماره دوم مجله انگلیسی زبان Journal of Applied Biotechnology Reports انتشار آنلاین یافت و این شماره از قسمت نشریات دانشگاه قابل در یافت است و در ضمن از تمامی محققین درخواست می گردد که مقالات خود را در سایت مجله ساب میت نمایند و از مراجعه به مسئولین خودداری فرمایند.

امکان عضویت و ارسال مقاله از سایت مجله وجود دارد. در ارسال مقالات به حوزه های مجله دقت فرمائید.

http://journals.bmsu.ac.ir/jabr/index.php/jabr

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۱ساعت 11:12  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

طرح اشتراک نشریه دانشجویی آرمانگرا (ویژه دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه)

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ساعت 12:23  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

نشست سیاسی با حضور دکتر صفار هرندی در مجتمع آموزشی ولایت

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ساعت 10:53  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ساعت 15:13  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

ثبت نام اعتکاف دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۳/۰۲/۱۲ساعت 10:43  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

سلام به همه دوستان و پرستاران عزیز

به پایگاه تخصصی دانشجویان پرستاری و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) تهران خوش آمدید.

این پست پنج هزارمین مطلب پایگاه ما می باشد. تاکنون سعی ما بر این بوده تا رضایت شما دوستان عزیز را برآورده سازیم. امیدواریم اینگونه باشد.

این پایگاه که در ۱۶ آذر ۱۳۸۶ مصادف با روز دانشجو افتتاح گردیده مجموعه ای از مطالب علمی، آموزشی و مطالبی مربوط به دانشجویان پرستاری و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم(عج) تهران و سایر مطالب مریوط به پرستار و پرستاری می باشد.

در این پایگاه سعی ما بر این است اطلاعات جامعی در زمینه نیازهای فرهنگی، اقتصادی، صنفی، آموزشی، علمی، فرهنگی و هنری جامعه عزیز پرستاری کشور را فراهم آوریم.

این پایگاه جمعی از پرستاران فعال دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) تهران ساماندهی و به روز می شود.

هم اکنون این پایگاه جزء معدود پایگاه های پرستاری دنیای وب است که پیوسته به روز می شود.
امیدواریم که مفید واقع شود.

لطفا ما را از نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود محروم نفرمایید.

آدرس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج):
تهران - اقدسیه - ابتدای اتوبان ارتش - کوچه دوم شرقی تلفن: ۰۲۱۲۲۲۸۹۹۴۱
آدرس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بقیه الله اعظم(عج):
تهران - میدان ونک - خیابان ملاصدرا - نبش خیابان شیخ بهایی - بیمارستان بقیه الله(عج)
تلفن: ۸۱۲۶۱ کد پستی: ۱۴۳۵۹۱۵۳۷۱

قابل توجه دانشجویان، دوستان پرستاری و بازدیدکنندگان محترم سایت:

در صورت تمایل جهت انتشار مطالب و مقالات خود در این پایگاه می توانید مطالب خود را به آدرس ایمیل سایت ارسال نمایید تا با نام خودتان در پایگاه درج گردد.
همچنین این سایت آماده پاسخگویی به هرگونه سوالات پزشکی و پرستاری دانشجویان و بازدیدکنندگان محترم می باشد.

ارتباط با مدیران پایگاه:

omid_nademi@yahoo.com

bmsunursing@yahoo.com

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۰۸ساعت 10:16  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

ویژه دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

(رایگان)

نام:                                      نام خانوادگی:                              کد ملی:

دانشجوی رشته:                      هیات علمی دانشکده:                   پرسنل:

تلفن همراه :                           پست الکترونیک:

لازم به توضیح است از ابتدای سال ۹۳ نشریه آرمان گرا صرفا برای مشترکین ارسال خواهد شد و توزیع دیگری نخواهد داشت، نشریه دانشجویان صرفا در خوابگاه یا دانشکده مربوطه و اعضای هیات علمی و کارکنان به آدرس محل کار ارسال خواهد شد.

کلیه علاقمندان می توانند تصویر فرم تکمیل شده را تحویل دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه داده و یا به آدرس الکترونیکی:

armangera2014@gmail.com

حداکثر تا مورخ بیستم اردیبهشت ۹۳ ارسال نمایند.

دانلود شماره سیزدهم

دانلود فرم اشتراک نشریه آرمانگرا در فرمت WORD

روابط عمومی

حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۳/۰۲/۰۵ساعت 16:20  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

ویژه دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

(رایگان)

نام:                                      نام خانوادگی:                              کد ملی:

دانشجوی رشته:                      هیات علمی دانشکده:                   پرسنل:

تلفن همراه :                           پست الکترونیک:

لازم به توضیح است از ابتدای سال ۹۳ نشریه آرمان گرا صرفا برای مشترکین ارسال خواهد شد و توزیع دیگری نخواهد داشت، نشریه دانشجویان صرفا در خوابگاه یا دانشکده مربوطه و اعضای هیات علمی و کارکنان به آدرس محل کار ارسال خواهد شد.

کلیه علاقمندان می توانند تصویر فرم تکمیل شده را تحویل دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه داده و یا به آدرس الکترونیکی:

armangera2014@gmail.com

حداکثر تا مورخ بیستم اردیبهشت ۹۳ ارسال نمایند.

دانلود شماره سیزدهم

دانلود فرم اشتراک نشریه آرمانگرا در فرمت WORD

روابط عمومی

حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۹ساعت 14:46  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) - معاونت آموزش

پل ارتباطی مرکز آزمون دانشگاه:

azmoon@bmsu.ac.ir
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۰ساعت 11:24  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

اکران اختصاصی فیلم «چ» در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۰ساعت 8:42  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) گفت:خدمات امدادگران، پرستاران و پزشکان در جبهه ها بواسطه آن که ‏داوطلبانه و غیر از وظیفه سازمانی بود، خدمتی ماندگار است.‎

http://ino.ir/Portals/0/%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C%20%D8%AC%D8%B9%D9%81%D8%B1.JPG

سردار "جعفر اصلانی"، در آستانه برگزاری دومین آیین اهدای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون ‏ و تجلیل از شهدا و ایثارگران ‏جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس، درباره نقش جامعه پزشکی در آن ایام گفت: امدادگران، پزشکان و حتی ‏رانندگان آمبولانس‌ها در دوران دفاع مقدس رکوردهایی زدند که تا آن زمان در هیچ یک از جنگ‌های دنیا سابقه ‏نداشت.

وی افزود: زیرا این عزیزان با حضور داوطلبانه خود در نزدیک‌ترین خطوط درگیری‌ها و حتی در خطوط مقدم جبهه‌ها، به ‏درمان و امدادرسانی مجروحان مشغول می‌شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله(عج) ادامه داد: اینکه رزمنده‌ای ۱۵ دقیقه بعد از مجروحیت توسط کادر پزشکی مجربی در بیمارستان‌های صحرایی مورد ‏عمل قرار می‌گرفت، نشان از شجاعت و ایثارگری جامعه پزشکی داشت؛ در واقع این گونه اقدامات بود که باعث شد ‏رزمندگان ما در کوتاه‌ترین زمان بتوانند سلامتی خود را باز یابند و به صحنه‌های نبرد باز گردند.

وی در خصوص علت این حضور حماسی پزشکان در جبهه‌ها نیز بیان داشت: عمده‌ترین علت تحول معنوی ‏که باعث شد این حضور حماسی رقم بخورد، نفس قدسی امام راحل بود؛ نفس قدسی ایشان چنان تحول و تغییری در ‏روحیه تمام ملت ایران بوجود آورد که هر کس فارغ از هر مسئولیت و موقعیت اجتماعی و سیاسی، در جبهه‌ها حضور ‏می‌یافت.

دکتر اصلانی با اشاره به اینکه شرایط دوران دفاع مقدس، شرایط خاصی بود، تصریح ‏کرد: اکنون نیز ملت ایران اسلامی همچنان روحیه دوران دفاع مقدس را به طور بالقوه دارند، لذا چنانچه خطری ‏انقلاب اسلامی را با خطر مواجه سازد، بدون در نظر گرفتن جایگاه‌ها و مسئولیت‌هایی که دارند، در راه دفاع از ‏آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب رو به جلو گام برمی‌دارند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۰۱ساعت 11:39  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

آغاز ثبت نام راهیان نور دانشجویی

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۹ساعت 11:59  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج) ويژه نامه سالروز تاسيس دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج) توسط ماهنامه پيام انقلاب چاپ گرديد.

در این ویژه نامه کلیه فعالیت های داخلی و بین المللی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، معاونت ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه ضمن معرفی، مورد بررسی قرارگرفته است.

گفت‌و گو با اساتید و چهره های علمی کشور و دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) از جمله، دکتر اصلانی رئیس دانشگاه، دکتر ایزدی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر جلالی رئیس بیمارستان بقیه الله(عج)، دکتر قانعی معاون پژوهشی دانشگاه، دکتر غیاثی رئیس بیمارستان قلب جماران و ... را در این ویژه نامه می خوانید.

این ویژه نامه در 128 صفحه و به مناسبت هفدهم اسفند ماه مصادف با سالروز تاسیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) تولید و نشر یافته است.
علاقه مندان به دريافت اين ويژه نامه
مي توانند به روابط عمومي دانشگاه مراجعه نمايند.

وي‍‍ژه نامه سالروز تاسيس دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج)

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ساعت 18:47  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به دانش آموختگان دانشکده پرستاری، كه در آزمون دکتری تخصصی سراسري پذیرفته شده اند تبريك عرض نموده امیدواریم در تمام مراحل زندگی موفق باشند.

۱- وجیهه بی نیاز         دانشگاه علوم پزشکی مشهد

۲- عزت صمدی            دانشگاه علوم پزشکی ایران

۳- جعفر سپهوند          دانشگاه علوم پزشکی بهشتی

۴- احمد مهدیزاده         دانشگاه علوم پزشکی ایران

۵- زینب نادری             دانشگاه علوم پزشکی شیراز

۶- یاسر سعید             دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

۷- محسن ملا هادی     دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

۸- الهه متحدیان           دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

۹- عبدا... ثقفی           دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ساعت 10:39  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

برنامه هفتگي تمام مقاطع در نيمسال دوم92-93 

برنامه كارآموزي دانشجويان نيمسال دوم92-93 

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۲/۱۱/۱۱ساعت 13:17  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

اردوی دانشجویان جدیدالورود چهارشنبه و پنج شنبه 16 و 17 بهمن 1392 برگزار می شود

علی مهتدی مسئول حوزه بسیج دانشجویی با اعلام این خبر افزود: با هماهنگی و حمایت معاونت فرهنگی دانشجویی برای اولین اردو 2 روزه ای ویژه دانشجویان جدیدالورود بهمن ماه 1392 برگزار می شود.

وی ابراز کرد: این برنامه از ساعت 7 صبح روز چهارشنبه 16 بهمن با حضور ریاست دانشگاه در آمفی تئاتر مسجد جامع بقیه الله الاعظم(عج) آغاز می شود و در همان روز با هماهنگی صورت گرفته با قسمت های مختلف دانشگاه امورات مربوط به گزینش، امور خوابگاه ها،حفاظت و انتخاب واحد دانشجویان صورت خواهد پذیرفت.

مهتدی گفت: در روز بعد جلسات آشنایی با مرکز مشاوره دانشجویی، آشنایی با اساتید راهنما، توجیهی حفاظت، پرسش و پاسخ با روسای دانشکده ها، معاونین فرهنگی دانشجویی و... نیز درنظر گرفته شده است.

وی در ادامه بیان داشت:در این اردوی دو روزه برنامه تهران گردی شامل بازدید از کاخ نیاوران، حسینیه جماران، باغ موزه دفاع مقدس و کوهنوردی و زیارت شهدای گمنام تپه نورالشهدا نیز پیش بینی گردیده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۰۱ساعت 13:11  توسط نویسنده: امید نادمی  | 


 فرم بورسيه رشته هاي دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در کنکور سراسري 1393

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲۵ساعت 11:51  توسط نویسنده: امید نادمی  | 


BUMS Congress
بنا برگزارش دبیرخانه پنجمین جشنواره دانشجو و تحقیق وب سایت جشنواره جهت ارسال مقالات فعال شده است و کلیه دانشجویان بایستی جهت ارسال چکیده پوستر از طریق سایت پنجمین کنگره تحقیقاتی سالانه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) اقدام نمایند.

http://www.bumscongress.ir

ابتدا وارد قسمت Register شده و با ثبت اطلاعات خود آنرا Submit نمایید.سپس به inbox ایمیل خود مراجعه کرده و از طریق لینک قرار داده شده در ایمیل جهت Login شدن نام کاربری خود در سایت اقدام کنید.

وارد سایت شده و از طریق Login با وارد کردن User & Password خود وارد سایت شوید و گزینه ارسال چکیده را کلیک کنید.تاکید می شود حتما قبل از ارسال چکیده پوستر حتما راهنمای آنرا بطور کامل و دقیق مطالعه نمایید.ضمنا ارسال چکیده پوستر برای کسانی که پوستر را به زبان فارسی ارائه خواهند داد؛ به هر دو زبان فارسی و انگلیسی الزامی است.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۰ساعت 10:17  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

از سوی وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) قطب ترومای کشور معرفی گردید.

دکتر سید مسعود خاتمی رئیس قطب تروما شد.

دکتر سید مسعود خاتمی رئیس قطب تروما شد.

دکتر سید مسعود خاتمی با حکم دکتر اصلانی ریاست دانشگاه به عنوان رئیس قطب علمی آموزشی تروما منصوب شد.

شایان ذکر است تولیت قطب علمی آموزشی تروما بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت در چندی قبل به دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) محول گردیده  و بناست قطب علمی تروما به عنوان مرکزی پیشرو در عرصه آموزش، ارتقاء سلامت و احراز مرجعیت علمی در حوزه علوم تروما در سطح کشور و منطقه حرکت کند.

بر این اساس جلسات هم اندیشی مراکز تحقیقاتی تروما با تولیت قطب چندی است در دانشگاه برگزار می گردد و تا کنون دو جلسه در این راستا برپا شده است و بر اساس آخرین اخبار سمینار دو روزه تروما در بیمارستان امام حسین(ع) اهواز در اوایل اسفند ماه سال جاری توسط قطب تروما و مراکز تحقیقاتی و دانشگاه علوم پزشکی اهواز و جامعه جراحان ایران برگزار خواهد شد.

از سوابق علمی و اجرایی دکتر سید مسعود خاتمی می توان به معاون بهداری سپاه، ریاست دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، ریاست جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، ریاست شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی کشور، مدیریت گروه جراحی، مدیر گروه طب اورژانس دانشکده پزشکی و استاد تمام گروه جراحی اشاره نمود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۸ساعت 19:18  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

سلام

امروز ۱۶ آذر بود. امروز برای ما و همه دانشجوهای کشور روز مهم و مبارکیه؛ در واقع روز استکبارستیزی دانشجوهای کشور ماست.

البته ۱۶ آذر برای گروه پرستاران نویسنده ما روز مهمتریه چون ما سایتمون رو در ۱۶ آذر سال ۱۳۸۶ افتتاح کردیم. بهمین خاطر سالروز تولد پایگاه پرستاران دانشگاه بقیه الله(عج) و ورود به هفتمین سال فعالیت خودمون رو به همه دوستان، دانشجویان، اساتید دانشکده پرستاری و پرستاران محترم دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم(عج) تهران تبریک میگم.

در هر صورت باید بگم با سعی و تلاشی که دوستان گروه ما داشتند این پایگاه رو راه انداختیم و با خواست خدا تونستیم به جایگاه خوبی در بین سایت ها و وبلاگ های پرستاری دنیای وب و رنکینگ سایتهای علمی و پرستاری برسیم و خوشحالیم که تعداد بازدیدکننده های وبسایتمون روز به روز بیشتر میشه.

با وجود اینکه پایگاهمون کم و کاستی های زیادی داره ولی با این حال سعی کردیم از تمام نظرات، پیشنهادات و انتقادات دوستانمون در جهت بهبود کیفی و کمی پایگاه استفاده کنیم.

قابل توجه دانشجویان و دوستان پرستاری و بازدیدکنندگان محترم سایت:

در صورت تمایل جهت انتشار مطالب و مقالات خود در این پایگاه می توانید مطالب خود را به آدرس ایمیل سایت ارسال نمایید.
همچنین این سایت آماده پاسخگویی به هرگونه سوالات پزشکی و پرستاری دانشجویان و بازدیدکنندگان محترم می باشد.

ارتباط با مدیران پایگاه:

omid_nademi@yahoo.com
bmsunursing@yahoo.com

به امید موفقیت هرچه بیشتر دوستان

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۶ساعت 20:30  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بسوی فردایی دیگر-آیین گرامیداشت روز دانشجووتقدیر ازدانشجویان نمونه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۳ساعت 9:11  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجوی بورس (عضويت در سپاه) در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در سال تحصیلی ۱۳۹۳-۱۳۹۲ به شرح زیر اعلام می گردد:ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۹ساعت 12:15  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

مدیر پرستاری بیمارستان بقیةالله(عج) کسب رتبه اول این بیمارستان را در بین کشورهای شرق خاورمیانه در رابطه با دوستدار ایمنی بیمار، حاصل پشتکار و جدیت تمامی کادر بیمارستان خواند و گفت: با توجه به نوع خدماتی که کادر پرستاری ارائه می کند، پرستاران ما نقش اصلی و کلیدی را در بحث ایمنی بیمار در بیمارستان ها برعهده دارند.

احمد شهیدی فر با اشاره به کسب رتبه برتر بیمارستان بقیة الله(عج) در دو جشنواره حاکمیت بالینی در سالهای 90 و 91 گفت: در سال 92 نیز این بیمارستان توانست رتبه برتر اعتبار بخشی را به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: به این ترتیب بیمارستان از وزارت بهداشت و درمان درخواست کرد تا از سازمان بهداشت جهانی (WHO) به منظور ارزیابی بیمارستان بقیةالله(عج) به لحاظ دوستدار ایمنی بیمار دعوت به عمل آورد.

وی افزود: پس از آن نمایندگانی از سازمان بهداشت جهانی در بیمارستان حاضر شدند و پس از سه روز استقرار در بیمارستان و ارزیابی فاکتورهای مختلف، امروز نتیجه رسمی و نهایی را مبنی بر کسب رتبه نخست بیمارستان بقیةالله(عج) در بین 22 کشور شرق مدیترانه، اعلام کردند.

مدیر پرستاری بیمارستان بقیةالله(عج) با اشاره به تلاش چندین ساله این بیمارستان در رابطه با استانداردهای اعتبار بخشی گفت: استانداردهای اعتبار بخشی مسئله ای کلی است که در آن بحث دوستدار ایمنی بیمار نیز لحاظ شده است.

انگیزه و پشتکار رمز موفقیت بیمارستان بقیةالله(عج)

وی افزود: به اعتقاد بنده انگیزه بالای همکاران ما اعم از پرستاران، پزشکان و سایر کادر بیمارستان بقیةالله(عج) مهمترین علت این موفقیت است زیرا وقتی انگیزه در کاری وجود داشته باشد، موفقیت در آن مسیر چیزی دست نیافتنی نیست و رمز موفقیت ما نیز همین انگیزه بالای همکاران بود.

شهیدی فر با اشاره به تلاش بی وفقه روسا، مدیر تحول و حاکمیت بالینی، مجموعه پرستاری، مسئولان بخش ها، سوپروایزرها و مدیران پرستاری برای کسب این رتبه گفت: قطعاً این رتبه حاصل پشتکار و جدیت تمامی تیم فعال در این بیمارستان است که توانست در رابطه با دوستدار ایمنی بیمار نه تنها در کشور که در میان کشورهای شرق مدیترانه رتبه اول را برای جمهوری اسلامی ایران کسب کند و از نمره 20 تمام نمره را بدست آورد.

وی با تاکید بر لزوم حفظ این رتبه برای بیمارستان و کشور گفت: این مسیر پشتکار و تلاش جدی تمامی همکاران این بیمارستان را می طلبد تا استانداردهای الزامی و مربوط به ایمنی بیمار را همچنان پیگیر بوده و مستمر در این راه کار شود تا بیمارستان بتواند در سالهای آینده هم در سطح کشورهای منطقه به عنوان بیمارستان برتر انتخاب شود.

نقش بی بدیل پرستاران در رعایت اصول دوستدار ایمنی بیمار

مدیر پرستاری بیمارستان بقیةالله(عج)، نقش پرستاران را در کسب این رتبه بسیار حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد: آنچه در بحث دوستدار ایمنی بیمار بسیار مهم است، عملکرد کادر پرستاری است چون در بحث دوستدار ایمنی بیمار، پیشگیری از وارد آمدن هر گونه آسیب به بیمار در طول اقامت در بیمارستان از فاکتور های بسیار مهم است و آن کسی که می تواند در این مسیر بسیار نقش آفرین باشد، پرستار است.

وی افزود: اگر پرستاران بتوانند آن وظایف اصلی خود در مراقبت از بیمار در داخل بخش های درمانی را به کار ببندد و از بروز حوادث ناخواسته و احتمالی برای بیمار پیشگیری کنند، در حقیقت بخش مهمی از شرایط دوستدار ایمنی بیمار به وقوع پیوسته است و در حقیقت پرستاران ما نقش اصلی و کلیدی را در بحث امین بیمار در بیمارستانها برعهده دارند.

شهیدی فر، ارتباط با بیمار را فاکتور مهم دیگر در رابطه با دوستدار ایمنی بیمار عنوان کرد و گفت: با توجه به ارتباط مستمر و 24 ساعته پرستاران با بیمار، این فاکتور نیز ارتباط تنگاتنگی با نحوه عملکرد پرستاران پیدا می کند و این پرستاران هستند که می توانند به ملموس ترین شکل، منشور حقوق بیمار را رعایت کنند.

مدیر پرستاری بیمارستان بقیةالله(عج) در خاتمه این موفقیت را به تمامی کادر پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری، وزارت بهداشت و درمان و سازمان نظام پرستاری تبریک گفت.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۵ساعت 17:59  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله(عج) گفت: با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه دارویی و تجهیزاتی، بیمارستان بقیه‌الله(عج) توانست، رتبه نخست منطقه مدیترانه شرقی را از نظر مدیریت بیمارستانی، حفظ حقوق بیمار، ایمنی بیمار و ارتباط با بیمار کسب کند.

http://ino.ir/Portals/0/%D8%AC%D8%B9%D9%81%D8%B1%20%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس، دکتر جعفر اصلانی افزود: ‌سازمان جهانی بهداشت، به دلیل عوارضی که در بیمارستان‌ها متوجه بیماران شده، تصمیم به تدوین استانداردهایی کرد که ایمنی بیمار در این استانداردها تعریف شده است.

وی ادامه داد: ایمنی بیمار فقط خدمت‌رسانی نیست بلکه ایجاد شرایطی است که تا در حین خدمت‌رسانی به بیمار صدمه‌ای وارد نشود و خدمت‌رسانی همراه با امنیت جسمی و روانی باشد.

دکتر اصلانی گفت: سازمان جهانی بهداشت، طرحی را به عنوان طرح استانداردسازی خدمات درمانی و کیفیت آنها به صورت نظام حاکمیت بالینی مطرح کرد که اصلی‌ترین موضوع آن ایمنی بیمار است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع از 6 سال پیش در منطقه مدیترانه شرقی آغاز شده، گفت:‌ در این سال‌ها کارشناسان، کشورهای مختلف را بازدید کردند و از میان 22 کشور در منطقه بیمارستان بقیة‌الله(عج) توانسته رتبه نخست را در ایمنی بیمار کسب کند.

دکتر اصلانی ادامه داد: به 90 درصد استانداردهای موردنظر که سختگیرانه بود دست یافتیم و این کارشناسان از تمام قسمت‌های بیمارستان بقیه الله(عج) که در ارتباط با بیمار، حقوق بیمار، مدیریت بیمارستانی و ... بود بازدید کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله(عج) گفت:‌ وزارت بهداشت نیز از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت خواست تا برای ارزیابی استانداردها و میزان تحقق آنها به کشور بیایند، چرا که وزارتخانه از دو سال پیش این ارزیابی‌ها را عملیاتی کرد و بیمارستان بقیة‌الله(عج) در این ارزیابی‌های وزارتخانه نیز رتبه اول را کسب کرده بود.

دکتر اصلانی با اشاره به بازدید سه روزه تیم کارشناسان سازمان جهانی بهداشت، گفت: این کارشناسان از بخش‌های بالینی، اورژانس، اتاق عمل ICU و CCU ارزیابی‌های لازم را انجام دادند و در ابتدا قصد داشتند 20 استاندارد الزامی را بررسی کنند، اما به محض مشاهده تحقق این استانداردها 100 استاندارد اساسی دیگر را مورد بررسی جدید قرار دادند.

وی ادامه داد: در ارزیابی‌های پیشرفته، بیمارستان بقیة‌الله(عج) توانست 92 درصد از استانداردها را کسب کند، اما کارشناسان به این هم قانع نشدند و در مرحله بعدی استانداردهای پیشرفته‌ای را که در مراکز درمانی منطقه امرو وجود داشت برای بیمارستان مدنظر قرار دادند که در این مرحله نیز 38 درصد استانداردهای پیشرفته را نیز بدست آوردیم.

دکتر اصلانی گفت: به طور کلی 140 استاندارد مطرح بوده است که بیمارستان بقیةالله(عج) به عنوان نماینده کشورمان در منطقه توانست علی‌رغم تحریم‌های ناجوانمردانه دارویی، تجهیزاتی، علمی و حتی خبری برترین رتبه را کسب کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله(عج) گفت:‌ کسب این رتبه منافع مالی ندارد، اما می‌توانیم به عنوان مرکزی پیشرفته الگوسازی کنیم و کمک کنیم تا مراکز دیگر نیز برای افزایش کیفیت خدمات خود به این سمت بیایند.

دکتر اصلانی افزود: در شرایطی که حتی رسانه‌های بین‌المللی پیشرفت‌های پزشکی ما را تحریم می‌کند و آنها را منعکس نمی‌کنند، این موفقیت می‌تواند نشان‌دهنده پیشرفت قابل ملاحظه ایران باشد و این درحالی است که کسب این استانداردها تجهیزاتی نبوده بلکه نیاز به توانمندی‌های نرم‌افزاری و مدیریتی داشته که دستیابی به آنها سخت‌تر از تجهیزات است.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۵ساعت 17:45  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بیمارستان بقیه الله(عج) به مدت سه روز مورد ارزیابی کارشناسان سازمان بهداشت جهانی WHO قرار خواهد گرفت.

خانم دکتر حجت دوست مدیر حاکمیت بالینی و ایمنی بیمار بیمارستان بقیه الله(عج) که با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه سخن می گفت با ابراز مطلب فوق افزود: دکتر منذر لطایف مسئول ایمنی بیمار سازمان بهداشت جهانی و مرکز منطقه ای از قاهره و خانم دکتر روبینا امان مشاور ایمنی بیمار سازمان بهداشت جهانی و مرکز منطقه ای EMRO از ریاض به مدت سه روز از بیمارستان بقیه الله(عج) بازدید میدانی خواهند داشت.

دکتر حجت دوست در پایان افزود: این ارزیابی سالانه در یکی از بیمارستان های 22 کشور واقع در منطقه مدیترانه شرقی انجام می گیرد و به ارزیابی استانداردهای بیمارستانهای پیشگام دوستدار ایمنی بیمار خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است این ارزیابی از 23 الی 25 نوامبر 2013 ادامه خواهد داشت.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۴ساعت 14:12  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

دبیرخانه پنجمین جشنواره دانشجو و تحقیق در نظر دارد کارگاه های SPSS، روش تحقیق، آموزش نوشتن خلاصه و چکیده مقالات، جستجوی پیشرفته، طراحی و ارائه پوستر را برگزار نماید.

علاقمندان به شرکت در این کارگاه ها می توانند با پر نمودن جدول موجود در فایل ضمیمه شده و ارسال مجدد فرم تکمیل شده  به آدرس دبیرخانه؛ علاقمندی خود را اعلام نمایند. تا در هنگام برگزاری کارگاه ها به آنها اطلاع رسانی شده و در کارگاه ها حضور یابند.

توجهات:

کارگاه های SPSS و روش تحقیق به مدت دو روز برگزار می شود.

زمان برگزاری کارگاه ها در روزهای پنجشنبه از ساعت 12:30 الی 16:30 و جمعه از ساعت 8 الی 12ظهر خواهد بود.

محل برگزاری کارگاه ها مرکز تحقیقات بیماری های نفرولوژی طبقه همکف بیمارستان میباشد.

ظرفیت کارگاه ها محدود به 10 نفر است. (لطفا جهت ثبت نام سریعا اقدام فرمایید. الویت با افرادی است که فرم را زودتر به دبیرخانه ارسال نمودند)

لطفا در فرم ثبت نام شماره تماس و آدرس ایمیل صحیح خود را وارد نمایید.

دبیرخانه پنجمین جشنواره دانشجو و تحقیق

Festival5bmsu@yahoo.com

Festival5bums@yahoo.com

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۳ساعت 9:17  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

دوم آذرماه سالروز تاسیس بسیج دانشجو و طلبه به فرمان امام خمینی(ره) تهنیت باد

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۲ساعت 12:12  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بخش وِیژه پرسش و پاسخ وب سایت دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) فعال شد.
کلیه کاربران محترم وب سایت دانشگاه اعم از کارکنان، اساتید و دانشجویان عزیز و عموم مراجعین به وب سایت دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) می توانند کلیه پرسش های خود درباره دانشگاه و مراکز تابعه در حوزه های مختلف علمی آموزشی دانشجویی درمانی و ... را در صفحه پرسش و پاسخ وب سایت ثبت و ظرف مدت حداکثر 72 ساعت پاسخ لازم را دریافت نمایند.نکته مهم اینکه عموم عزیزانی که پرسش خویش را ثبت کرده اند لازم است جهت دریافت پاسخ اطلاعات کامل خویش را بطور صحیح ثبت نموده و حتما جهت دریافت پاسخ مربوطه آدرس دقیق پست الکترونیکی خویش را نیز در وب سایت درج نمایند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۱۶ساعت 23:44  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) نهم شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام جعفر مهراد اسامی 10 دانشگاه برتر کشور را در علوم پزشکی بر اساس تعداد مقالات نمایه شده آنها اعلام کرد که بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی تهران از بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری با اعلام این خبر، گفت: رتبه دوم تولید علم در علوم پزشکی متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که پس از آن دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، ایران و مشهد به ترتیب در جایگاه های سوم، چهارم و پنجم قرار گرفته اند.

مهراد با اشاره به تعداد مقالات نمایه شده علوم پزشکی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز، شیراز، تربیت مدرس، بقیه الله(عج) و کرمان به ترتیب جایگاه های ششم تا دهم تولید علم را کسب کرده اند.

به گفته وی نشریاتی که توسط دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر می شود هر سال بر تعدادشان افزوده شده و اکنون تمام نشریات این وزارت از رتبه علمی پژوهشی برخوردارند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۱۶ساعت 10:9  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

اسلاید جلسه دوم کارگاه مقالات مروری تقدیم میشود گفتنی است این کارگاه در روزهای یکشنبه از ساعت 10 تا 12 در سالن کنفرانس درمانگاه بیمارستان بقیه الله(عج) توسط معاونت تحقیقات و فناوری برگزار می شود.

از اینجا دانلود کنید

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۱۵ساعت 10:51  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

به دنبال تقاضای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مورد برگزاری کارگاه مقالات مروری معاونت تحقیقات و فناوری این کارگاه را برگزار کرد به پیوست فایل جلسه اول کارگاه مقالات مروری که در سالن کنفرانس درمانگاه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) برگزار شد ارائه می گردد در این جلسه ضمن ارائه توضیحات درباره اصول و کلیات تهیه مقالات مروری به انواع آنها اشاره شد و با ارائه چند نمونه واقعی به چگونگی تشخیص این مقالات اشاره شد لازم به یاداوری است که این کارگاه در آبان ماه سال 1392 روزهای یکشنبه از ساعت ده تا دوازده برگزار میشود.

معاونت تحقیقات و فناوری

از اینجا دانلود کنید

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۱۵ساعت 10:27  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

در روزهای گذشته شاهد اخبار مسرت بخشی از پیشرفت های مختلف در سطح دانشگاه بوده ایم که بازنشر دوباره این پیشرفت ها خالی از لطف نیست:

1) نمایه شدن مجله trauma monthly در Pubmed

اوایل این هفته مطلع شدیم، مجله علمی-پژوهشی trauma monthly که مجله رسمی مرکز تحقیقات تروما دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) هست، موفق به نمایه شدن در پایگاه pubmed شده و با این اوصاف تعداد مجلات دانشگاه که در این پایگاه نمایه می شوند به عدد 3 رسیده که جای بسی خوشحالی و افتخار هست. مدیر مسئول این مجله جناب آقای دکتر سید مسعود خاتمی و سردبیر آن جناب آقای دکتر محمد حسین کلانتر معتمدی هستند که معرف حضور همه دوستان می باشند.

2) کمیته نوروبیولوژی جنگ نرم

مرکز تحقیقات علوم اعصاب از مراکز تحقیقاتی بسیار موفق در سطح دانشگاه هست. به تازگی کمیته ای در سطح این مرکز تحقیقاتی با عنوان «کمیته نوروبیولوژی جنگ نرم» راه اندازی شده که به جرات می توان گفت که از علوم مرز دانشی هست. در معرفی این کمیته آمده:

«این کمیته در راستای شناسایی عملکرد مغز انسان به عنوان موجود بیولوژیک در پاسخ به تغییرات محیطی و شناخت آن تشکیل شده است. و سعی دارد به تعریف جدیدی از نوروبیولوژی جنگ نرم دست یافته و ارتباط آن را باسایر رشته های مرتبط بیابد و به ریشه یابی جنگ نرم از دیدگاه بیولوژی بپردازد و نهایتا راهکارهایی را در راستای نحوه صحیح عملکرد بدن که منجر به شناخت صحیح می شود را با مراجعه به قرآن ارایه نماید».

3) دکتر عبادی در بین 20 دانشمند برتر علوم پزشکی جهان اسلام

دکتر جعفر مهراد، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در مصاحبه ای اسامی 20 دانشمند برتر علوم پزشکی بر اساس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اعلام نمودند که بر اساس آن «دکتر عباس عبادی» ریاست محترم دانشکده پرستاری و از اساتید محبوب دانشگاه در بین این 20 نفر قرار دارند. کسب افتخار فوق رو به ایشان و اعضای دانشکده پرستاری تبریک عرض می نماییم.

به امید روزهای پیش رو...

منبع: http://bmsusrc.ir

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۲/۰۸/۱۰ساعت 12:29  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

اسامی بیست دانشمند برجسته علوم پزشکی کشور درISC اعلام شد.

به گزارش ایسنا، دکتر مهراد سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با اعلام انتخاب ۲۰ دانشمند برجسته علوم پزشکی در ISC گفت: در یکی دو ماه اخیر دانشمندان برجسته رشته های علوم انسانی و اجتماعی، علوم پایه و علوم کشاورزی انتخاب و معرفی شدند.

وی افزود: معرفی دانشمندان فضای بسیار مطلوبی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی بوجود آورده است و بازخوردهایی که از این نظر دریافت شده نشان می دهد که دانشگاه ها و استادان و پژوهشگران می کوشند در ارتقای علم و فناوری در زمینه های مختلف نقش بی بدیل خود را ایفا کنند. سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: دکتر فریدون عزیزی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رتبه اول دانشمندان علوم پزشکی را در اختیار دارد. رتبه دوم در اختیار دکتر باقر لاریجانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

وی ادامه داد: رتبه های سوم و چهارم به دکتر حمید علوی مجد و دکتر ناصر ولایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعلق دارد. مهراد خاطرنشان کرد: دانشگاه تربیت مدرس به وجود دو دانشمند برجسته در حوزه علوم پزشکی یعنی دکتر انوشیروان کاظم نژاد و دکتر سقراط فقیه زاده که رتبه های ۵ و ۶ دانشمندان برجسته علوم پزشکی ISC را کسب کرده اند مفتخر است.

وی گفت: مجددا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رتبه های ۷ و ۸ را به اعتبار دکتر مهدی هدایتی و دکتر محمد علی جوادی از آن خود کرده است. در واقع رتبه های اعلام شده، رتبه های ارزشمند این دو دانشمند برجسته است. سرپرست ISC ادامه داد: دکتر فضل ا... احمدی در حوزه علوم پزشکی در دانشگاه تربیت مدرس و بر اساس داده های ISC رتبه ۹ را به خود اختصاص داده است.

مهراد افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور پربار دکتر حبیب ا... اسماعیلی که موفق به کسب رتبه ۱۰ ISC در حوزه علوم پزشکی شده است جزء ۲۰ دانشگاه برتر علوم پزشکی و رشته های وابسته است. وی در ادامه گفت: رتبه ۱۲ علوم پزشکی در ISC در اختیار دکتر کاظم محمد از دانشگاه علوم پزشکی تهران است و رتبه ۱۳ به دکتر پروین میرمیران از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعلق دارد.

مهراد خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی سمنان در بین ۲۰ دانشگاهی که دانشمندان علوم پزشکی موفق به کسب رتبه های ارزشمند ISC شده اند قرار دارد. دکتر راهب قربانی از این دانشگاه رتبه ۱۴ را از آن خود کرده است. به گفته وی همچنین دکتر مسعود امینی با اخذ رتبه ۱۵ وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دکتر یدا... محرابی با کسب رتبه ۱۶ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر محمود محمودی با رتبه ۱۷ و وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عباس عبادی از اعضای هیئت علمی و ریاست دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با رتبه 18، دکتر منصور رضایی با کسب رتبه ۱۹ و وابسته به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و بالاخره دکتر فاطمه حسینی با کسب رتبه ۲۰ وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشمندان برجسته ISC در علوم پزشکی و رشته های وابسته به حساب می آیند.

حضور دکتر عباس عبادی ریاست دانشکده پرستاری در بین ۲۰ دانشمند برجسته علوم پزشکی کشور
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: بدین ترتیب در بین ۲۰ دانشگاه، ۸ دانشمند وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند. دانشگاه های علوم پزشکی تربیت مدرس و علوم پزشکی تهران هر کدام دارای ۳ دانشمند برجسته در پزشکی و رشته های وابسته اند و دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، سمنان، اصفهان، کرمانشاه و ایران نیز هر کدام دارای یک دانشمند برجسته در علوم پزشکی هستند.

مهراد افزود: جالب توجه اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران گرچه اخیرا از دانشگاه علوم پزشکی تهران منفک شده و فعالیت خود را به عنوان یک دانشگاه مستقل آغاز کرده است اسم این دانشگاه در بین ۲۰ دانشگاهی که دانشمندان برجسته علوم پزشکی ISC به دانشگاه های یاد شده وابسته اند به چشم می خورد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در پایان گفت: انتخاب دانشمندان برجسته براساس انتشارات آنها و مبتنی بر نشریات معتبر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در ISC ثبت و نمایه سازی می شود صورت گرفته است.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۲/۰۸/۱۰ساعت 10:24  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

کمیته نوروبیولوژی جنگ نرم در مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در هفته پدافند غیر عامل تشکیل و آغاز به کار نمود.
تشکیل کمیته نوروبیولوژی جنگ نرم در مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

از آنجایی که جنگ نرم امروزه موثرترین، کارآمد ترین، کم هزینه ترین و در عین حال خطرناک ترین و پیچیده ترین نوع جنگ علیه امنیت ملی یک کشور است و می تواند ضربات مهلکی را برجامعه وارد آورد.

این کمیته در راستای شناسایی عملکرد مغز انسان به عنوان موجود بیولوژیک در پاسخ به تغییرات محیطی و شناخت آن تشکیل شده است. و سعی دارد به تعریف جدیدی از نوروبیولوژی جنگ نرم دست یافته و ارتباط آن را باسایر رشته های مرتبط بیابد و به ریشه یابی جنگ نرم از دیدگاه بیولوژی بپردازد و نهایتا راهکارهایی را در راستای نحوه صحیح عملکرد بدن که منجر به شناخت صحیح می شود را با مراجعه به قرآن ارایه نماید.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۲/۰۸/۱۰ساعت 8:28  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

اولین کارگاه آموزشی روزنامه نگاری چرخش قلم - ویژه دانشجویان - 9 آبان 92 - دانشگاه علوم پرشکی بقیه الله(عج)

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۰۵ساعت 15:30  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بنا بر گزارش مرکز تحقیقات تروما پژوهشگاه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) مجله بین المللی Trauma Monthly از مرکز تحقیقات تروما در پایگاه معتبر PubMed نیز ایندکس شد.

این موفقیت را به عموم محققین و پژوهشگران دانشگاه تبریک عرض می نماییم.

http://traumamon.com

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۰۵ساعت 12:15  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

با سلام
دانشجویان عزیزی که قصد ارائه طرح و تصویب آن در شورای پژوهشی کمیته تحقیقات دانشجویی دارند می توانند فایل تک برگی یا شش برگی طرح خود را به این شورا جهت داوری اولیه تحویل دهند.

دریافت فایل تک برگی

دریافت فایل شش برگی( پروپوزال)


منبع: http://bmsusrc.ir

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۹۲/۰۸/۰۴ساعت 19:38  توسط نویسنده: امید نادمی  | سری جدید ثبت نام از دانشجویان نمونه کشوری دانشگاه های وزارتخانه های علوم و بهداشت در سامانه خدمات آموزشی وزارت علوم، آغاز شد.

دانشجویانی که حداقل یک نیمسال تحصیلی را با معدل کل در هر یک از مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته(16)، کارشناسی ارشد(17)، دکتری حرفه ای(16) و دکتری تخصصی(17) و دکتری تخصصی بالینی(15) گذرانده باشند می توانند در این رقابت شرکت کنند

کلیه علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت دفترچه به لینک ذیل مراجعه نمایند

http://nemoneh.behdasht.gov.ir

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۸ساعت 11:45  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

بخش وِیژه پرسش و پاسخ وب سایت دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) فعال شد.
کلیه کاربران محترم وب سایت دانشگاه اعم از کارکنان، اساتید و دانشجویان عزیز و عموم مراجعین به وب سایت دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) می توانند کلیه پرسش های خود درباره دانشگاه و مراکز تابعه در حوزه های مختلف علمی آموزشی دانشجویی درمانی و ... را در صفحه پرسش و پاسخ وب سایت ثبت و ظرف مدت حداکثر 72 ساعت پاسخ لازم را دریافت نمایند.نکته مهم اینکه عموم عزیزانی که پرسش خویش را ثبت کرده اند لازم است جهت دریافت پاسخ اطلاعات کامل خویش را بطور صحیح ثبت نموده و حتما جهت دریافت پاسخ مربوطه آدرس دقیق پست الکترونیکی خویش را نیز در وب سایت  درج نمایند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۶ساعت 10:14  توسط نویسنده: امید نادمی  | 

افیلیشن (Affiliation) فارسی کمیته تحقیقات بصورت: "کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... (عج)"

و افیلیشن انگلیسی بصورت: 

Students' Research Committee (SRC), Baqiyatallah University of Medical Sciences, Tehran, IR-Iran

نوشته می‌شود، معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، برای دانشجویانی که از این افیلیشن ها برای مقالات خود استفاده نمایند، بسته به نوع مجله و ایندکس های آن مبلغی برای آنان درنظر گرفته است. برای استفاده از تسهیلات شرکت در کنگره ها نیز در خلاصه مقالات ارسالی باید از افیلیشن بالا استفاده نمایید.

درضمن، هر نفر در یک مقاله و یا خلاصه مقاله می تواند چندین افیلیشن داشته باشد، مثلا:

Trauma Research Center, Students' Research Committee (SRC), Baqiyatallah University of Medical Sciences, Tehran, IR-Iran

منبع: http://bmsusrc.ir

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۱ساعت 11:12  توسط نویسنده: امید نادمی  |